4. A

Třídní učitelka: Mgr. Klára Neubauerová
Počet žáků:

Divadlo D21

Představení Straka v říši Entropie bylo představení plné vědeckých pokusů a bádání po fyzikálních zákonitostech. Vtipným způsobem se nám zvířata snažila přiblížit, jak je například možné, že se tak těžké zvíře jako je hroch  nepotopí ke dnu, ale nadnáší se na hladině. Po představení následovala dílna, kde jsme bajky zhodnotili a poznatky upřesnili.

Království železnic

Naše jazyková škola pořádá každým rokem jazykovou olympiádu. Z tohoto důvodu jsme byli nuceni vzdát se na jeden den učení a propůjčit třídu soutěžícím. Nám to ale vůbec nevadilo a celé dopoledne jsme si užili v báječném Království železnic. Děkujeme Igorkovi za tip!

Kapela do škol

Velký zážitek za sebou máme v podobě 5 workshopů a jednoho velkého koncertu s ještě větším překvapením. Celkem pětkrát jsme se sešli s lektory, abychom nacvičili skladbu Toulavá na velký koncert. Stala se z nás alespoň na chvíli kapela. Někteří jsme se naučili pár akordů na baskytaru, někteří na el. kytaru, někteří si vyzkoušeli cajon. Odvážné holčičky se pustily do zpěvu. K našemu velkému překvapení se na koncertě objevila kapela Slza a koncert pořádně oživila! Moc jsme si to užili. Reportáž z koncertu zde: https://www.youtube.com/watch?v=bbm4GCivB7E

Dějiny hudby

Studenti hudební konzervatoři nám na během dvou hodin úžasným způsobem popsali a ztvárnili vývoj vážné hudby od prvopočátků až do současnosti.

Afrika – projekt

Během posledních pár měsíců jsme se zúčastnili celkem pěti dvouhodinových lekcí, které byly spojeny s africkou tématikou. Zjistili jsme, jak se vyrábí čokoláda, natiskli jsme si typické africké symboly na látkové tašky, tančili jsme při bubnech africké tance a ochutnali africké jídlo. Přiblížilo nám to africkou kulturu, zlepšilo angličtinu a především jsme se seznámili s báječnými lektory z různých afrických států.

Vánoční trh

V pondělí 4. 12. proběhl na naší škole vánoční trh. Během celého listopadu jsme pečlivě připravovali výrobky a ozdoby, které jsme zde mohli nabízet rodičům a kamarádům. Naši nejmilejší prodavači v podobě žáků 4. A se chovali naprosto profesionálně a ukázněně a i díky tomu, jsme vydělali krásnou sumu. Všem patří obrovské „díky“, jak za spolupráci a organizaci v našem prodejním „stánku“, tak i za vynikající atmosféru, která vše podtrhovala.

Vánoční tvoření

V pátek 24. 11. jsme opět (a s velkou radostí) navštívili DDM Klamovka. Jelikož jsme si tento dům dětí a mládeže zamilovali, nemohli jsme vynechat ani letošní vánoční dílnu. Každý si zde vyrobil svůj adventní věnec a skleněný svícen zdobený solí. Práce byla jako vždy skvěle zorganizovaná, zábavná a pohodová.

Divadelní festival

6. 11. 2017 jsme zavítali na festival Partitura, který se konal ve studiu Alta. Děti se učily, jak se správně pohybovat na jevišti, jakými různými formami se dá divadlo ztvárnit, vyráběly, tancovaly a zapojily se do samotného divadelního představení Pohádka o kapkách.

Projekt Afrika 24. 10.

Během tohoto školního roku jsme se zapojili do projektu s názvem Humanitas Afrika. Projekt je složen z 5 aktivních workshopů a přednášek a má nás seznámit s africkou kulturou. Ve čtvrtek 24. 10. jsme absolvovalil první část. Navštívil nás pan Silvestr z Ghany společně s tlumočnicí Petrou. První workshop byl zaměřen na zpracování kakao v Africe a všichni jsme si to moc užili.

Projektový den 19. 10. Hravá Praha

Tento den jsme věnovali aktivnímu poznávání historie našeho hlavního města. Na Střeleckém ostrově jsme pod dohledem instruktorek plnili úkoly spojené se zajímavostmi a historií Prahy. Naše vědomosti a znalosti jsou zase o něco větší.

Ocenění pro naši Aničku

Předposlední zářijovou sobotu se v Zámeckém hotelu ve Vranově nad Dyjí konalo tradiční mezinárodní setkání českých a rakouských občanů příhodně nazvané Společně na cestách Evropy, tentokráte obohaceno oi účastníky z Rwandy. Součástí celodenního programu bylo ocenění vítězných dětských prací charitativní výtvarné soutěže Malujeme pro Afriku. Mezi oceněnými byla naše spolužačka Aninka Dvořáková. Diplomy a věcné ceny obdržela z rukou pani ing. Evy Balíkové, předsedkyně Institutu pro křesťanskou výchovu. Anince blahopřejeme!

Den s lesníkem ve Stromovce

Lesy hlavního města Prahy nám 21. 9. zajistily skvělý program. Ve Stromovce jsme si na čtyřech různých stanoviští vyzkoušeli, co všechno má na starosti lesník. Získali jsme spoustu nových informací, vyzkoušeli jsme si, jak měřit stromy, jak pozorovat lesní zvířata a taky jsme se zpřátelili se sovou Bobinou.

Poprvé na dopravním hřišti

Dne 12. 9. 2017 jsme poprvé zavítali na dopravní hřiště na Vypichu.

Nejprve jsme si prošli "školením" o základních pravidlech silničního provozu. Zjistili jsme, co smíme a nesmíme jakožto cyklisté a následně přišla ta nejlepší část. Na kolech jsme si zajezdili na hřišti plném značek, semaforů a přechodů. Všechny nás to moc bavilo a těšíme se na další kurz.

Rozvrh

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Aj Cj M Cj   Vvj Vvj
Út Cj M Pří Tv
St M Hv Cj Vl Aj
Čt TH M Cj Pcj/Pc Pří Tv
Cj Aj M Cj Vl

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Kontaktujte třídního učitele

Mgr. Klára Neubauerová

e-mail: klara.neubauerova@zsemydestinnove.cz

Provoz MŠ uzavřen

29. 6. 2018

V době letních prázdnin od 30. 6. – 2. 9. 2018 bude provoz MŠ uzavřen. Z důvodu malého počtu přihlášených dětí je letní městský tábor MŠ v termínu 6. – 10. 8 2018 zrušen.

Vysvědčení

29. 6. 2018

29. 6. 2018 proběhne od 8.- 8.45 hod. rozdávání vysvědčení v jednotlivých třídách. V 8.45 hod. bude výuka ukončena. Žáci 1.stupně mohou využít služeb školní družiny ve spojeném oddělení na každé budově školy do 18 hod. Výdej obědů ve ŠJ bude od 10-12 hod.