7. B

Třídní učitelka: DiS. Radka Štiková
Počet žáků: 22

Prosinec a leden v 7.B

V polovině prosince jsme jeli na výlet do Drážďan, kde jsme navštívili Deutsches Hygiene-Museum a měli jsme možnost prohlédnout si výstavu jednoho z nejúžasnějších vědeckých muzeí v Evropě s historickými i moderními exponáty, mediálními stanovišti a interaktivními komponenty. Absolvovali jsme také prohlídku města s výkladem a podívali jsme se na adventní trhy. Poté byl čas na nákupy a k večeru jsme se vydali na zpáteční cestu do Prahy.

Ještě před vánočními prázdninami jsme si udělali třídní besídku a poté jsme s několika statečnými zástupci třídy vyrazili na procházku Prahou. Přes Pražský hrad jsme došli až do kina Dlabačov, kde jsme měli možnost zhlédnout krásný dokument Earth: Den na zázračné planetě.

V měsíci lednu jsme využili kluziště na Letné. Počasí nám přálo, nálada byla výborná, a tak si bruslení všichni užili. Pokud nám to vyjde, rádi si akci ještě jednou zopakujeme.

Poslední lednový den se rozdávalo vysvědčení a teď už se těšíme na pololetní a jarní prázdniny a krátce po nich také na lyžařský kurz do Pece pod Sněžkou.

Vánoční dílna a trhy

V pátek 1. 12. proběhla vánoční dílna, při které děti připravovaly výrobky na pondělní vánoční trhy. Děkujeme všem zúčastněným - moc nám toho na stole nezůstalo!

Sportovní úspěchy

V úterý 24. 10. 2017 se David Piller, Tadeáš Bertho a Viktor Chvapil umístili na třetím místě na turnaji ve stolním tenise. Kateřina Váňová získala první místo na závodech v plavání a druhé místo na přespolním běhu "Okolo Džbánu". Gratulujeme!

Terezín

V pondělí 23. 10. 2017 jsme jeli na exkurzi do Terezína. Už během cesty jsme si zahráli naučnou hru a dozvěděli se mnoho zajímavých informací nejen o 2. světové válce. Po příjezdu do Památníku Terezín se nás ujal skvělý průvodce, který nás provedl Malou pevností. Dále jsme se přesunuli do bývalé terezínské školy, kde se nyní nachází muzeum ghetta a nakonec jsme viděli i krematorium a židovský hřbitov. Exkurze byla pro všechny velmi přínosná a poučná.

Autorem fotografií z Terezína je Viktor Chvapil.

Projektový den - filmový workshop a natáčení

Dne 19. 10. 2017 se uskutečnil letošní první projektový den, který jsme využili k natáčení filmu na soutěž AntiFetFest. V první části workshopu jsme se seznámili s jednotlivými fázemi vzniku filmu a zjistili jsme, jak správně pracovat s filmovou technikou. Ve druhé části jsme se rozdělili do skupin, dohodli se na funkcích a začali natáčet jednotlivé krátké filmy.

NaFilM - Národní filmové muzeum

V pondělí 25. 9. 2017 jsme vyrazili do Paláce Chicago na Národní třídě, kde se nachází filmové muzeum. Nejprve nás čekala komentovaná prohlídka interaktivní výstavy Na film!, která představuje vybraná témata z dějin české kinematografie. Dozvěděli jsme se o podstatě filmu a jeho prvních podobách, ale také o základních principech a technikách filmové animace. Po prohlídce následovala dílna, během které jsme se rozdělili do skupin a každá skupina vytvořila vlastní krátký animovaný film.

Rozvrh

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Tv Cj Z 2.jaz Vo Aj   Hv
Út Cj M D Vv Vv   Pc Inf
St Cj 2.jaz M Tv Fy Pp
Čt TH M D Aj Cj 2.jaz
M Z Aj Fy Pp CvJaz

Více fotografií z naší třídy: http://radkastika.rajce.idnes.cz.

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Fotky z GO kurzu zde

Kontaktujte třídního učitele

DiS. Radka Štiková

e-mail: radka.stikova@zsemydestinnove.cz

28. 5. 2018

Schůzka zástupců rodičů s vedením školy proběhne od 17:30 hod. v uč. 205 Třídní schůzky 3.C, D, 4. - 9. r. od 18:00 hod.

Provoz MŠ

28. 5. 2018 - 1. 6. 2018

V termínu do 28. 5. – 1. 6. 2018 z důvodu výjezdu MŠ na ŠVP bude provoz MŠ sloučen do odd. Rybiček – Českomalínská 35

Sportovní

4. 6. 2018

Sportovní den na Kotlářce v rámci dopolední výuky pro 1.- 9. r., odpolední výuka odpadá. Zájmové kroužky probíhají bez omezení.