8. C

Třídní učitelka: Mgr. Pavla Dočkalová

 

Stmelovací den na Ladronce

V druhé polovině září strávila naše třída celé dopoledne na Ladronce, kde jsme hráli spoustu her a zajímavých prožitkových aktivit, díky nimž jsme se více seznámili s novými spolužáky a vyšli tak do nového školního roku s novými společnými zážitky. 

 

Projekt Bankéři jdou do škol

Dne 18.10.2018 absolvovala naše třída přednášku, která byla zaměřena na kyberbezpečnost a osvětu v oblasti financí. Přednášející byl pan ředitel IT oddělení (z Expobank CZ, a.s.). Žákům se předníška velmi líbila a celou akci hodnotíme jako velmi poučnou. 

 

Projektový den - Republika stoletá

Dne 19.10.2018 jsme navštívili výstavu - Paměť národa - Stalin - Letná. Díky této výstavě mohli žáci naslouchat desítkám jedinečných příběhů ze sbírky Paměti národa. V další části na nás čekala multimediální instalace, která nám zprostředkovala silné okamžiky 20. století a v poslední části se mohli žáci začíst do příběhů Paměti národa. 

 

  

školní rok 2018/19


školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


 


Mgr. Pavla Dočkalová

e-mail: pavla.dockalova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (16.00 až 17.00 hodin) a konzultací zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy.

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové