Bruslení v Holešovicích

1. 2. 2024

V pondělí a úterý se uskutečnilo tradiční bruslení v malé sportovní hale v Holešovicích, do kterého se zapojil celý druhý stupeň a několik tříd prvního stupně. Atmosféra vůbec nebyla mrazivá a opět se potvrdilo, že pohyb na ledě děti baví. Drtivá většina účastníků totiž měla po celou dobu úsměv na tváři. Hrálo se na babu, hokej, i několik rovinek dovedností proběhlo a úplní začátečníci si vyzkoušeli první krůčky a jízdu na ledě. 

Žákům 8.D pak patří speciální poděkování za to, že se účastnili i bruslení s prvním stupňem, kde mohli být k ruce dětem, které se s bruslením teprve seznamují. 

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové