2. B

Třídní učitelka: Mgr. Jana Dvořáková

27.9. 2018 Squash

Na konci září jsme si mohli vyzkoušet v tělocvičně na HB jak se hraje squash. Sportování se všem moc líbilo, někteří se pak i přihlásili do kroužku squashe.

9.10. 2018 Knihovna

Začal školní rok a tak jsme zase společně navštívili školní knihovnu. Proběhla beseda o knížkách a spisovatelích. Už se těšíme, jak si budeme půjčovat a číst nové knihy.

15.11.2018 Bubny

V listopadu nám přijel uspořádat interaktivní konzert hudebník s různými bicími nástroji. Seznámili jsme se třeba s drumbeny a s mnoha dalšími druhy bubnů na "malé cestě kolem světa". Všechny nástroje jsme si mohli vyzkoušet a zahrát si na ně.

22.11.2018 Třídění odpadu

Beseda o třídění odpadů, při které jsme se nejen dozvěděli jak odpad třídit, ale také jak a co se z něj pak může vyrobit.

28.11.2018 Zdravé zoubky

Beseda "Zdravé zoubky" nás poučila o správné péči o zuby a ještě jsme si odnesli malý dárek pro zdravý chrup.

5.12.2018 Šestajovice

Na Mikuláše jsme vyrazili na výlet do svíčkárny v Šestajovicích. Ozdobili jsme si krásné vánoční svíčky, rybky, zvonečky či hvězdičky, a vykrojili malé voňavé mýdlo. Venku jsme si ještě prohlédli mnoho zvířátek- koníky, prasátka,ovce, kozy i husy, slepice nebo sovy. Výlet se nám moc líbil, už se těšíme, až tam zase pojedeme.

19.12. - 20.12.2018 Spaní ve škole

Těsně před Vánoci jsme prožili tajemnou noc ve škole. Po večeři jsme si vyrobili andílky, kteří nám pak při cestě večerní školou přinesli malý sladký dárek. Pak jsme si poslechli zimní pohádku, šli jsme spát a ráno jsme se probudili do zasněženého rána. Bylo to fajn, určitě si spaní ve škole zase zopakujeme.

Výstava Leporelo - Malostranská beseda

Výstava o historii a vzniku leporela, na které se děti poučily i pobavily, vyrobily si vlastní leporelo a pohrály si v interaktivní expozici. Všem se to moc líbilo.

Velikonoce ve Stromovce

Děti si vyrobily výrobky na témě Velikonoce, kam dostaly velikonoční nadílku, kterou jim zajíček schoval mezi stromy. Děti si to moc užily.

Čarodějnice

Děti prošly výukou v krásných převlecích čarodějnic a čarodějů. Vyráběly si své vlastní kouzelná zvířátka a poté si zahrály hry. Dětem se to moc líbilo.

školní rok 2018/19

školní rok 2017/18