1. D

Třídní učitelka: Mgr. Šárka Schwarzová

Charitativní adventní trhy

22. listopadu jsme měli dopoledne dílničky. Dokončovali jsme naše výrobky a trénovali na večerní vystoupení pro rodiče. Večer jsme rodičům zazpívali koledu a zatančili. Nastal Charitativní adventní trh. Rodiče si mohli koupit naše výrobky a přispět tak na Fond ohrožených dětí. Moc děkujeme za štědrost všech rodičů.

Projektový den - Evropská unie

11. listopadu proběhl na naší škole projektový den na téma Evropské unie. Pomocí filmu jsme se seznámili s tím, co to je, k čemu slouží a kdo jsou její členové. Nás nejvíce zajímali naši sousedé, kteří jsou také v EU a my si je vyhledali na mapě a ve skupinkách vyplnili pracovní list.

Planetárium

7. listopadu jsme se procházkou přes Stromovku vydali do planetária. Podívali jsme se na film Polaris, kde pro nás tučňák s ledním medvědem vyzkoumali, jak je to s polárním dnem a nocí a my se díky nim podívali na planetu Zemi z vesmíru a viděli jsme i planety Mars a Saturn. Po skončení filmu jsme v atriu planetária zkoušeli, jak by byl pomeranč těžký na různých planetách a prohlédli si i další vystavené věci.

Botanická zahrada

20. října jsme si udělali výlet do Botanické zahrady. Probíhá zde výstava dýní. Sestavené kompozice se nám moc líbily. Navštívili jsme i skleník, kde jsme měli program Cesta kolem světa. Podařilo se nám vidět i motýla. Všichni byli unavení a spokojení.

Hudební výchova

V hodinách hudební výchovy se nejen učíme teorii a zpíváme, ale občas i tančíme.

Knihovna

10. října jsme navštívili školní knihovnu. Seznámili jsme se s pravidly chování v knihovně a jak se máme chovat ke knihám. Teď už si můžeme půjčovat knihy, které si společně s rodiči (a někteří sami) přečteme.

Trenéři do škol

V tělesné výchově v rámci projektu Trenéři do škol máme každý pátek trenéra nějakého sportu. Od půlky září se seznamujeme s ragby.

První školní den

1. září se z nás stali školáci. Přivítal nás i pan radní Hošek spolu s panem ředitelem a paní zastupkyní.

školní rok 2022/23

Jméno a příjmení

e-mail: @zsemydestinnove.cz

Jarní prázdniny

6. 2. 2023 - 10. 2. 2023

Školní jídelna a a školní družina mimo provoz

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.