5. A

Třídní učitelka: Mgr. Hedvika Budilová

Listopad

Žáci pátých ročníků zhlédli pořad POHYBY ZEMĚ v Planetárium Praha, který doplnil probíraný tematický celek v hodinách přírodovědy. Celý program byl zajímavý, poučný a líbil se nám.

Říjen

Konečně jsme se dočkali rozvolnění epidemiologické situace a mohli jsme jako třída vydat na společnou výpravu do ZOO v Praze. Navštívili jsme všechny otevřené pavilony a máme hezký zážitek.

Koncert výjimečně talentovaných houslistů a violoncellistů do 16 let z různých koutů naší republiky hostil v sobotu 16. října 2021 Nový zámek v Kostelci nad Orlicí. V jeho Zrcadlovém sále zahráli nejlepší čeští účastníci 63. ročníku Kocianovy houslové a 26. ročníku Heranovy violoncellové soutěže. Tento koncert byl speciální cenou majitele zámku Františka Kinského.

Už 63. ročník Kocianovy houslové soutěže v zámku Kinských reprezentovala Lucie Troupová z Prahy za kategorii 1.

 

 

 školní rok 2021/22


školní rok 2020/21


školní rok 2019/20


školní rok 2018/19


školní rok 2017/18


 


Mgr. Hedvika Budilová

e-mail: hedvika.budilova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové