9. D

Třídní učitelka: Mgr. Soňa Justová

Adventní trhy

Velká pochvala patří všem, kteří se aktivně podíleli na přípravě a organizaci této akce. Příjemná atmosféra naší kavárničky přilákala mnohé návštěvníky. Výtěžek akce věnujeme na Fond ohrožených dětí. 

Schola pragensis

Letos jsme konečně měli možnost navštívit veletrh středních škol v Kongresovém centru.

Projektový den

Pátek 11.listopadu jsme strávili velmi aktivně. Nejprve jsme měli možnost nahlédnout do činností evropské organizace EUSPA zabývající se vesmírným programem, navigačními systémy pro letadla i telekomunikační bezpečností. Prohlédli jsme si model satelitu a především nám představili rozmanité využití v různých profesích i každodenním životě.

Další aktivitou byla zajímavá hra v centru Prahy s lektorkou angličtiny. Na Karlově mostě čekaly na děti kvízové poznávací otázky, na Kampě pak bojovka v terénu s hledáním indicií. 

Francouzský institut

V úterý 25.října jsme se skupinou francouzštinářů z 9.ročníku přijali pozvání do Francouzského institutu v Praze. Prošli jsme knihovnou, mediatékou, zhlédli aktuální výstavu a na závěr jsme měli možnost vychutnat si pohodlí kina a sledovat francouzský film. 

Zajímavá návštěva

Během třídnické hodiny nás navštívily dvě bývalé žákyně naší školy a v zajímavé prezentaci nám představily svou střední školu, Gymnázium Jana Palacha. Děkujeme!

Výchovný koncert Beatles

V den senátních voleb jsme měli možnost zaposlouchat se do známých melodií této legendární skupiny a seznámit se s jejími začátky. školní rok 2022/23


školní rok 2021/22


školní rok 2020/21


školní rok 2019/20


školní rok 2018/19


školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


 


Mgr. Soňa Justová

e-mail: sona.justova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové