9. D

Třídní učitel: Mgr. Matěj Měchura

Projektový den "Cesta kolem světa"

Naše cesta kolem světa byla po stopách zvířat žijícím v různých koutech naší planety.

Drum Circle

Drum Circle je především zábava, které se může zúčastnit každý, nehledě na věk, talent, profesi, či předchozí zkušenosti.

Nicméně jeho nesčetné pozitivní dopady na skupinu i jednotlivce z něj dělají multifunkční nástroj pro rozvoj komunikace a týmové spolupráce, prevence proti šikaně, zmírnění ADHD, rozvoj motoriky a hudebního sluchu, zlepšení koncentrace při vyučování. Účastníci hrají na bubny rozmanitých druhů a další jednoduché perkuse (chrastítka, zvonky, tamburíny, dřívka apod.).

Hudba, která ve facilitovaném Drum Circle vzniká, není založena na zkušenostech, či talentu, ale výhradně na vztahu mezi účastníky. Facilitátor pomáhá skupině dobrý vztah vytvořit a celým procesem vede a vzdělává skupinu pomocí zážitků a nikoliv vysvětlování.

Den s IZS

Děti se postupně seznámily s prací všech složek. Viděly v akci policejního psa, vyzkoušely resuscitovat, besedovat mohly o práci Policie ČR, hasičů a vojáků.  Poslechly si, jak postupovat v krizových situacích a jak se bezpečně chovat na cestách. Spestřením byla střelba s laserové pistole, kterou sebou přivezli vojáci.

školní rok 2019/20

školní rok 2018/19

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Mgr. Matěj Měchura

e-mail: matej.mechura@zsemydestinnove.cz

Projektový den

29. 11. 2019

vánoční dílna dle dopoledního rozvrhu tříd s TU. Výroba dárků, přáníček na prodejní vánoční trhy.