6. B

Třídní učitelka: Mgr. Jarmila Supeková

Vánoční besídka (22. 12. 2022)

Poslední školní den v tomto roce, jsme vyrazili do kina na novou pohádku Mamánek, sice jsme se shodli, že už jsme viděli hezčí pohádky, ale i tak nám to náladu nezkazilo a těšili jsme se na vánoční besídku. Děkujeme asistentce Hance, že nám ve třídě nachystala sladké překvapení, takových pohodových dnů si přejeme více:-). Všem krásné a pohodové Vánoce a v novém roce se těšíme na nové zážitky.

Vánoční bruslení Vypich (16. 12. 2022)

Máme za sebou další sportovní akci, tentokrát jsme vyrazili bruslit. Na konci týdne jsme si zpříjemnili páteční výuku. Spolu s 6.D jsme vyrazili na veřejné bruslení, děti byly šikovné, počasí nám přálo a cestou tam jsme si mohli užít krásné zasněžené pláně na Vypichu.

Beach club Strahov (29. 11. 2022)

Dnes jsme si zpříjemnili adventní čas sportem. Rezervovali jsme si spolu s 6. D halu a trenéra v Beach clubu na Strahově. Děti se seznámily s průpravou a pilovaly techniku odbíjení. V závěru tréninkové lekce si děti mohly zahrát přehazovanou. Sportovní dopoledne jsme si užili, v galerii najdete pár fotek.

Vánoční dílna a vánoční trhy (24. 11. 2022)

Dnes jsme měli  během dopoledního vyučování projektový den - vánoční dílnu. Děti vyráběly a tvořily výrobky na vánoční trhy, vsadili jsme na klasiku a děti vytvořily krásné adventní věnce, vánoční přání, jmenovky na dárky a dřevěné anděly. Máme velkou radost, že jsme vše prodali a můžeme tak velkou částkou podpořit fond ohrožených dětí Klokánek. Na vánočních trzích panovala příjemná a uvolněná atmosféra a moc děkujeme všem, kteří se u našeho stánku zastavili a zakoupili nějaký náš výrobek, nebo jen prohodili pár milých slov. Moc jsme si večer užili.

Projektový den (11. 11. 2022)

Na svatého Martina jsme měli projetkový den na téma předsednictví EU. Ráno jsme se vydali k NTK, kde žáci měli možnost nastudovat si informace, které následně zpracovali do krátkých pracovních listů. Odnesli si znalosti nejen o EU, ale i čím je předsednictví prospěsné a jaký má smysl. Česká republika se má rozhodně čím chlubit. Dále jsme navštívili komentovanou prohlídku v Národním muzeu, během které mnozí z nás byli ohromeni expozicemi, které se zde nachází. Měli jsme možnost nahlédnout do různých etap našich dějin, pozorovat kouzelný svět zvířat, zaposlouchat se do hudby známých českých skladatelů, nebo jen vnímat kouzlo historické budovy. Projektový den se nám všem moc líbil a těšíme se na další společně strávené dopoledne, tentokrát zaměřené s na sport.

Soutěž v plavání v rámci Poháru V. Čáslavské (30. 9. 2022)

V rámci soutěží Poháru Prahy 6 v plavání, se z naší třídy účastnili Domča, Terka a Filip. Dívky spolu se svými spolužačkami ze 6. a 7. tříd vybojovaly krásne 2. místo ve štafetě 6 x 50m a 3. místo v plohové štafetě 4 x 25 m. Den jsme si moc užili a oceňuji všechny sportovní výkony.

Výchovný koncert The Beatles (23. 9. 2022)

Dne 23. 9. 2022 se uskutečnil výchovný koncert. Žáci mohli nejenom slyšet písničky této slavné skupiny, ale dozvěděli se i informace o skupině a jejich začátcích. Koncert byl prokládán i zajímavými otázkami ze života skupiny, na které žáci měli možnost odpovídat.

Adaptační kurz 6.B Machův Mlýn (7. 9. - 9. 9. 2022)

Na začátku září jsme absolvovali adaptační kurz, který byl sice krátký, ale zato intenzivní. Instruktoři nám připravili spoustu zábavných aktivit a her, ktré byly zaměřeny na vzájemnou spolupráci, komunikaci, porozumění, ale i kreativitu. Zážitky, které si odtud odnášíme jsou velmi cenné do našich dalších společných let a myslím, že naše třída má dobré základy, jak udržet správnou partu. Poděkování patří i paní asistence Hance, která s námi kurz absolvovala a s dětmi má krásný vztah.

školní rok 2022/23

školní rok 2021/22

školní rok 2020/21

školní rok 2019/20

školní rok 2018/19

školní rok 2017/18

Jarní prázdniny

6. 2. 2023 - 10. 2. 2023

Školní jídelna a a školní družina mimo provoz

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.