6. B

Třídní učitelka: Mgr. Jarmila Supeková

Antifetfest (30. 5. 2023)

Anička, Lili, Domča a Adam J. byli dnes oceněny za nejlepší audio nahrávku v rámci soutěžního festivalu amaterských filmů s tématikou rizikového chování. 

Škola v přírodě  Světlá pod Ještědem (22.5. - 26.5. 2023)

Spolu s 6.D jsme strávili příjemný týden v krásném prostředí s úžasným výhledem na Ještěd a okolí. Program byl v duchu olympijských her a soutěží. Děti se snažily vždy  o nejlepší výsledky, nechyběl ani výlet na Ještěd a závěrečná diskotéka. Dny nám rychle utekly. Máme spousty zážitků i nová přátelství. 

Planetárium (12. 5. 2023)

Všechny 6. třídy vyrazili dnes do Planetária na projekt Voyager, příběh jedné z nejdůležitějších vesmírných misí v lidské historii. Nejenom díky tété sondě jsme získali mnoho informacích o vzdálených světech.

Hodina tělesné výchovy (26. 4. 2023)

Mohli jsme si dnes spojit hodinu tělesné výchovy a využít praktikanta z FTVS, který připravil hodinu zaměřenou na postřech a akceleraci. Já jsem využila možnost si s dětmi hodinu užít a zapojit se do pestrého programu a zároveň pořídit pár fotek.

Pyžamový den (5. 4. 2023)

Přejeme hezké Velikonoce a posíláme pyžamový pozdrav (fotku najdete v galerii).

Hodina Vaření (20. 3. 2023)

V rámci hodiny výtvarné výchovy si s paní učitelkou mohly děti vyzkoušet své oblíbené recepty. Svá oblíbená jídla si po hodině mohly i sníst a zřejmě se jim to povedlo, neb na mě nic nezbylo:-)

Netradiční hodina českého jazyka - sloh (28. 2. 2023)

V rámci učiva POPIS PRACOVNÍHO POSTUPU si některé děti připravily ochutnávku svých produků, popřípadě výtvorů, kterymi vyzdobily naši třídu.

Primární prevence (28. 2. 2023)

Naše Prevence s lektorkou byla zaměřena především na spolupráci a dobré vztahy ve třídě. Využili jsme různé techniky, namixovali různé skupinky. Vše bylo zaměřeno na vzájemnou spolupráci, děti měly možnost o sobě zjistit nové poznatky a nechyběla ani závěrečná reflexe na použité techniky, které měly možnost si vyzkoušet. Myslím, že máme co zlepšovat a nad čím přemýšlet, aby náš společný čas byl co nepříjemnějším zážitkem pro nás všechny.

 

Hasičský útvar ochrany Pražského hradu (2. 2. 2023)

Naše milá paní asistentka Hanka nám zprostředkovala exkurzi k hasičům na Pražském hradě. Mohli jsme si vyzkoušet záchranářskou techniku, prozkoumát hasičské vozy a na operačním středisku jsme se dozvěděli mnoho užitečných a zajímavých informací týkající se specifické práce dané jednotky, jenž pracuje a stará se nejen o Pražský hrad. 

Bruslení (30. 1. 2022)

Den před vysvědčením, jsme si zpříjemnili dopoledne a zarezervovali jsme zimní stadion na Spartě. Někteří hráli hokej, jiní zdokonalovali své bruslařské dovednosti. 

Vánoční besídka (22. 12. 2022)

Poslední školní den v tomto roce, jsme vyrazili do kina na novou pohádku Mamánek, sice jsme se shodli, že už jsme viděli hezčí pohádky, ale i tak nám to náladu nezkazilo a těšili jsme se na vánoční besídku. Děkujeme asistentce Hance, že nám ve třídě nachystala sladké překvapení, takových pohodových dnů si přejeme více:-). Všem krásné a pohodové Vánoce a v novém roce se těšíme na nové zážitky.

Vánoční bruslení Vypich (16. 12. 2022)

Máme za sebou další sportovní akci, tentokrát jsme vyrazili bruslit. Na konci týdne jsme si zpříjemnili páteční výuku. Spolu s 6.D jsme vyrazili na veřejné bruslení, děti byly šikovné, počasí nám přálo a cestou tam jsme si mohli užít krásné zasněžené pláně na Vypichu. 

Beach club Strahov (29. 11. 2022)

Dnes jsme si zpříjemnili adventní čas sportem. Rezervovali jsme si spolu s 6. D halu a trenéra v Beach clubu na Strahově. Děti se seznámily s průpravou a pilovaly techniku odbíjení. V závěru tréninkové lekce si děti mohly zahrát přehazovanou. Sportovní dopoledne jsme si užili, v galerii najdete pár fotek.

Vánoční dílna a vánoční trhy (24. 11. 2022)

Dnes jsme měli  během dopoledního vyučování projektový den - vánoční dílnu. Děti vyráběly a tvořily výrobky na vánoční trhy, vsadili jsme na klasiku a děti vytvořily krásné adventní věnce, vánoční přání, jmenovky na dárky a dřevěné anděly. Máme velkou radost, že jsme vše prodali a můžeme tak velkou částkou podpořit fond ohrožených dětí Klokánek. Na vánočních trzích panovala příjemná a uvolněná atmosféra a moc děkujeme všem, kteří se u našeho stánku zastavili a zakoupili nějaký náš výrobek, nebo jen prohodili pár milých slov. Moc jsme si večer užili.

Projektový den (11. 11. 2022)

Na svatého Martina jsme měli projetkový den na téma předsednictví EU. Ráno jsme se vydali k NTK, kde žáci měli možnost nastudovat si informace, které následně zpracovali do krátkých pracovních listů. Odnesli si znalosti nejen o EU, ale i čím je předsednictví prospěsné a jaký má smysl. Česká republika se má rozhodně čím chlubit. Dále jsme navštívili komentovanou prohlídku v Národním muzeu, během které mnozí z nás byli ohromeni expozicemi, které se zde nachází. Měli jsme možnost nahlédnout do různých etap našich dějin, pozorovat kouzelný svět zvířat, zaposlouchat se do hudby známých českých skladatelů, nebo jen vnímat kouzlo historické budovy. Projektový den se nám všem moc líbil a těšíme se na další společně strávené dopoledne, tentokrát zaměřené s na sport. 

Soutěž v plavání v rámci Poháru V. Čáslavské (30. 9. 2022)

V rámci soutěží Poháru Prahy 6 v plavání, se z naší třídy účastnili Domča, Terka a Filip. Dívky spolu se svými spolužačkami ze 6. a 7. tříd vybojovaly krásne 2. místo ve štafetě 6 x 50m a 3. místo v plohové štafetě 4 x 25 m. Den jsme si moc užili a oceňuji všechny sportovní výkony.

Výchovný koncert The Beatles (23. 9. 2022)

Dne 23. 9. 2022 se uskutečnil výchovný koncert. Žáci mohli nejenom slyšet písničky této slavné skupiny, ale dozvěděli se i informace o skupině a jejich začátcích. Koncert byl prokládán i zajímavými otázkami ze života skupiny, na které žáci měli možnost odpovídat.

Adaptační kurz 6.B Machův Mlýn (7. 9. - 9. 9. 2022)

Na začátku září jsme absolvovali adaptační kurz, který byl sice krátký, ale zato intenzivní. Instruktoři nám připravili spoustu zábavných aktivit a her, ktré byly zaměřeny na vzájemnou spolupráci, komunikaci, porozumění, ale i kreativitu. Zážitky, které si odtud odnášíme jsou velmi cenné do našich dalších společných let a myslím, že naše třída má dobré základy, jak udržet správnou partu. Poděkování patří i paní asistence Hance, která s námi kurz absolvovala a s dětmi má krásný vztah.


školní rok 2022/23


školní rok 2021/22


školní rok 2020/21


školní rok 2019/20


školní rok 2018/19


školní rok 2017/18


 


 


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové