7. D

Třídní učitel: Mgr. Matěj Měchura

Reprezentantace

Nejenom šikovné herce a pěvce v naší třídě máme, ale i úspěšné reprezentanty ve sportovních a jazykových soutěžích. 

Výtěžek z charitativních vánočních trhů

Částku cca 6000,- jsme se oproti původnímu záměru, kterým bylo obdarovat psí útulek v Tróji, rozhodli směřovat cestou "Skutečného dárku" (Skutecnydarek.cz)

Adventní dílna, vánoční hra a charitativní trhy

V letošním roce jsme se rozhodli, že se v rámci tvoření pustíme pouze do výroby adventních věnců. Výsledek byl nad všechna očekávání. Věnce se skutečně vydařily a může nás těšit, že výtěžek z prodeje (díky spoluúčasti školy) přesáhl šest tisíc korun. Během trhů proběhly také hned tři vystoupení divadelního kroužku, který sborovým zpěvem doplnila většina žáků naší třídy. 

Evropské předsednictví

Během projektového dne, který se nesl v duchu českého předsednictví, se žáci seznamovali s jednotlivými státy EU, snažili se rozklíčovat fungování jednotlivých insitucí EU a výsledkem bylo grafické ztvárnění poznaného. 

Žákovský parlament

12. – 14. října 2022 se uskutečnil první výjezd členů žákovského parlamentu. Tato stmelovací akce byla pořádána proto, aby se vzájemně poznali jednotliví zástupci tříd i učitelky, které mají žákovský parlament na starost. Věříme, že vzájemná spolupráce všech členů tak bude během školního roku mnohem snazší a povede k viditelným výsledkům. 

Předsedou třídy se pro letošní školní rok stal Adam Forejt. Ten nahradil Anežku Müllerovou, která se této role velmi dobře zhostila v loňském roce. Tehdy jí dělal Adam zástupce a Anežka nyní dělá zástupkyni Adamovi.

Pohár Věry Čáslavské

V rámci Poháru Věry Čáslavské se usktutečnilo již několik soutěží a nechyběli na nich ani reprezentanti z naší třídy. Svoji sílu na soutěži v přetahu lanem předvedli Hynek Liška a Šimon Černý. Plavání se účastnil Pavel Krist a v přespolním běhu jsme měli hned čtveřici účastníků a to Lukáše Migdala, Báru Burcalovou, Sofii Nohýnkovou a Lindu Dargajovou. 

Výchovný koncert The Beatles

Dne 23. 9. 2022 se uskutečnil výchovný koncert. Žáci mohli nejenom slyšet písničky této slavné skupiny, ale dozvěděli se i informace o skupině a jejich začátcích. Koncert byl prokládán i zajímavými otázkami ze života skupiny, na které žáci měli možnost odpovídat.školní rok 2022/23


školní rok 2021/22


školní rok 2020/21


školní rok 2019/20


školní rok 2018/19

Video ze školy v přírodě zde.


školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


 


Jméno a příjmení

e-mail: matej.mechura@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Jarní prázdniny

6. 2. 2023 - 10. 2. 2023

Školní jídelna a a školní družina mimo provoz

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové