5. C

Třídní učitelka: Hana Hedlová

Den v národních barvách

V rámci Projektového dne, který se nesl v duchu oslav 100. výročí vzniku naší republiky, přišly děti do školy oblečené v národních barvách. Všem to moc slušelo!

Návštěva planetária

V pátek 19.10.2018 jsme navštívili pražské Planetárium ve Stromovce. Zhlédli jsme výukový program "Kde začíná vesmír", který byl velmi zajímavý. Noční obloha už pro nás nebude velká neznámá, budeme umět najít některá souhvězdí a nejjasnější hvězdy na obloze. Děti si užily i interaktivní expozici v hale planetária. Cesta podzimní Stromovkou byla pohodová a zábavná.

Škola čar a kouzel v Bradavicích

1.11.2018 jsme všichni nasedli na nádraží King´s Cross na bradavický express a vyrazili směr Škola čar a kouzel v Bradavicích. Každého z nás doprovázela věrná sova. Těšíme se na dobrodružství, tajemství a zážitky, které na nás čekají!

Výstava Paměť národa na Letné

6.11.2018 jsme s dětmi navštívili výstavu Paměť národa na Letné pod metronomem. Výstava byla pro děti velkým zážitkem. Na vlastní kůži zažily významné mezníky historie naší republiky a zkusily si pocity, jaké zažívali lidé při náletech a bombardování, cestu vlakem do koncentračních táborů, nejistotu v období komunistické normalizace a výpovědi lidí, kteří byli svědky těchto událostí. Chválím děti za vzorné chování a skvělou reprezentaci školy.

Prevence - vztahy mezi chlapci a děvčaty

V pondělí 18.3. jsme měli preventivní program o vztazích mezi chlapci a děvčaty. Společná práce děti bavila a všichni se zapojili do diskuze. Možná by stálo za zamyšlení rodičů našich chlapců, že si představují roli ženy ve společnosti jako matku, která hlavně vaří, uklízí a stará se o děti. Naše děvčata s tím velmi nesouhlasila. Rostou z nich moderní a emancipované ženy, kdežto chlapci nám trochu ustrnuli v zažitých stereotypech.

Společenský den

Ve čtvrtek 28.3. byl den učitelů. Nikdo si nevzpomněl, ačkoliv jsme kapitole o Janu Ámosovi věnovali ve vlastivědě tolik času. Oslavili jsme ho stylově ve společenském oblečení. Všem to neuvěřitelně slušelo!

Projektový den

V úterý 2.4. měla celá škola naplánovaný projektový den. Téma našeho projektového dne byla Historie gastronomie a zásady zdravé výživy. Navázali jsme tím na učivo přírodovědy o člověku a jeho trávicí soustavě. V Národním zemědělském muzeu na Letné děti absolvovaly lektorský program o historii gastronomie, prohlédly si historické kuchyně, oživily znalosti z historie, vyzkoušely si interaktivní vaření podle receptu a nakupování. Děti se hezky chovaly, paní lektorka je velmi chválila. Závěrečná vyhlídka ze střechy muzea nadchla malé i velké.

školní rok 2018/19

školní rok 2017/18