5. D

Třídní učitelka: Mgr. Šárka Schwarzová

Projektový den - Cesta kolem světa

V pondělí 21. října jsme se vydali na cestu kolem světa. Ve třídě jsme si připomenuli, jaké máme kontinenty a pokusili se doplnit do slepé mapy všechny státy Evropy. Po této teoretické přípravě jsme se vydali na cestu. Kolem Hradu jsme došli na Petřín a na jeho hřišti jsme zdolali "pyramidy". Čekalo nás záludné bloudění v zrcadlovém bludišti, kde nás na závěr pobavila vypouklá zrcadla. Cestou zpět jsme nazapomněli na uměleckou fotku v pozadí s Hradem. Zpět ve třídě jsme podle indicií poznávali evropské státy.

Knihovna

Ve středu 9. října jsme měli možnost prohlédnout si knihovnu na Mariánském náměstí. Seznámili jsme se s chodem knihovny, co všechno si tam můžeme půjčit (nejsou to jen knihy, ale i DVD či stolní hry) a podívali jsme se, jak funguje 3D tiskárna. Potom pro nás bylo nachystané pohoštění. Když jsme se občerstvili, čekalo nás ještě programování v Baltíku. Všichni to zvládli.

Vědecký jarmark

4. září jsme se vypravili na Vědecký jarmark. Dle zájmu jsme si mohli vyzkoušet různé stroje, provádět pokusy a dozvědět se mnoho nového. Protože letos budeme mimo jiné probírat kladku, všichni jsme si vyzkoušeli, jak funguje.

školní rok 2019/20

školní rok 2018/19

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17