5. B

Třídní učitelka: Mgr. Lucie Soukupová

Tenis Kotlářka

Dvě horká červnová dopoledne jsme strávili v tenisovém areálu ČVUT Kotlářka. Pod vedením zkušené lektorky jsme zvládli základy této krásné, ale náročné hry.

Škola v přírodě

Krásný týden plný sportu, her a výletů jsme prožili v penzionu Sokol v Pasekách nad Jizerou. Nejvíce se nám líbil turistický výlet na nedalekou rozhlednu Štěpánka, stavění domečků z větví, noční bojovka, diskotéka, turnaj v lakrosu a brännballu a naše již tradiční akce "Paseky nad Jizerou mají talent".

Velikonoční výlet

Před Velikonocemi jsme s cestovní kanceláří CK2 navštívili Cífkův statek ve skanzenu v Třebízi. Na statku jsme potkávali tamější obyvatele, kteří nám ukázali, jak se dříve slavily Velikonoce. Děvečka nás vzala do kuchyně, vyprávěla nám o barvení vajec, o velikonočním pečení a dala nám ochutnat mazanec. Kněz vyprávěl příběh o životě a smrti Ježíše Krista. Nejzábavnější bylo setkání s Masopustem, který měl pro nás připravenou malou výtvarnou dílničku, a s bábou Družebnou. Ta nás odvedla k truhle s pokladem.

Tiché údolí

Projektový den 2. dubna jsme strávili v Tichém údolí. Ranním autobusem jsme dojeli do Únětic, odkud jsme prošli po naučné stezce do Suchdola. Cestou jsme si užívali nádhernou jarní přírodu a spoustu zábavy.

Společenský den

Na čtvrtek 28.března byl vyhlášený další z tématických dní. Podívejte se do fotogalerie, jak nám to slušelo, když jsme se dali do gala.  :)

Botanická zahrada

Příchod astronomického jara jsme si připomněli v pátek 1. března 2019. Odborníci z botanické zahrady v Tróji pro nás připravili zajímavý výukový program o podnebných pásech. Ve skleníku Fata Morgana jsme viděli nejen rostliny, ale i zajímavé ryby, které se vyskytují v tropickém a subtropickém pásu. Zpáteční cestu jsme zvládli přívozem a pěšky přes Stromovku.

Valentýn

Svátek sv. Valentýna není sice tradičním českým svátkem, ale pomalu se u nás zabydluje. Celá naše škola si jej připomněla dalším barevným dnem. Tentokrát jsme si oblékli červenou a růžovou barvu.

Listování

V pátek 18. ledna 2019 do naší školy přijeli herci Lukáš Hejlík a Petra Bučková. V rámci cyklu scénického čtení nám představili knihu Dračí polévka od spisovatelky Aleny Ježkové. Jejich vystoupení se nám velmi líbilo.

Vánoční besídka

Poslední školní den roku 2018 u nás ve třídě proběhla tradiční vánoční besídka s přípravou občerstvení, hraním her, posloucháním hudby a rozdáváním dárků. Tentokrát ji zpestřil hudebník z Konga, který nás učil bubnovat. Všem se nám africké rytmy velmi líbily, jen některé žáky bolely od bubnování ruce.

Filmové představení

V předvánočním týdnu jsme se vypravili do kina Cinema City na Smíchově. Animovaný film o zeleném chlupatém Grinchovi, který nemá rád Vánoce, nás všechny moc pobavil.

Čokoládovna

Ve čtvrtek 13.12.2018 jsme se vypravili do čokoládovny v Šestajovicích. Nejprve jsme si prohlédli malou farmu v areálu firmy Rodas a poté jsme se stali pravými cukráři. Z belgické čokolády jsme si vyrobili vlastní tabulku čokolády, kterou jsme dozdobili nejrůznějšími ingrediencemi. Zajímavé bylo i zdobení čokoládového odlitku čokoládovými barvami.

Vánoční trhy

Na tradiční vánoční trhy, které se uskutečnily 3.prosince, jsme připravili řadu pěkných výrobků. Nejvíce se povedly domečky z papírových ruliček skleněné svícny a adventní věnce.

Republika stoletá

Ke 100. výročí vzniku republiky se neustále vracíme. Tentokrát pro nás žáci 8.ročníku uspořádali projektový den. Zjistili jsme mnoho zajímavých informací ze stoleté historie a zasoutěžili jsme si i o sladké odměny.

V barvách trikolóry

V rámci oslav 100.výročí vzniku naší republiky jsme se oblékli do státních barev. V galerii se podívejte, komu to na fotografii sluší nejvíce.

Kde začíná vesmír

Na pátek 19.října 2018 jsme měli naplánovanou návštěvu Planetária Praha. Byl krásný podzimní den, a proto jsme šli pěšky přes Stromovku. Cestou někteří žáci soutěžili o nejhezčí fotografii podzimní přírody. V Planetáriu nás velmi zaujal pořad nazvaný Kde začíná vesmír. Až se příště podíváme na noční oblohu, budeme umět určit některá souhvězdí i nejjasnější planety.

školní rok 2018/19

školní roky 2016/18