3. C

Třídní učitelka: Mgr. Hana Hedlová

 

Projektový den IZS

V pátek 27.9.2019 celá škola absolvovala projektový den s "Integrovaným záchranným systémem". Děti se seznámily s činností Hasičského záchranného sboru ČR, Zdravotnické záchranné služby a Policie ČR. Mohly si prohlédnout hasičská a policejní auta, viděly výcvik policejních psů a práci psovodů a vyzkoušely si překážkovou dráhu na kolech. Na závěr se zúčastnily přednášky o používání internetu a kyberšikaně.

 

Projektový den ZOO Praha

V pondělí 21.10.2019 jsme v rámci projektového dne vyrazili do ZOO Praha. Téma dne bylo "Cesta kolem světa za zvířaty". Krásná byla už cesta pěšky do ZOO přes Stromovku a jízda přívozem. V ZOO se děti rozdělily do dvojic a cestou vyplňovaly pracovní listy o zvířatech z celého světa, které jsme během prohlídky viděli. Děti si mohly porovnat v ZOO svoji rychlost s rychlostí zvířat na trenažéru a dozvěděly se spoustu zajímavých informací o zvířatech. Počasí bylo krásné a všichni jsme si projektový den užili.

  

školní rok 2019/20


školní rok 2018/19


školní rok 2017/18


 


Mgr. Hana Hedlová

e-mail: hana.hedlova@zsemydestinnove.cz

 

 

 


Kalendář akcí

Třídní schůzka 1. ročníku pro školní rok 2020/2021 od 16 hod. v kmenových třídách s třídní učitelkou. (Českomalínská 35)

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové