3. C

Třídní učitelka: Mgr. Hedvika Budilová

Národní technická knihovna

Dne 26.ledna 2023 jsme absolvovali další návštěvu městské knihovny. Tentokrát byly tématem BAJKY. Paní knihovnice pro nás měla přichystaných 45 minut povídání, čtení ... dokonce i nabídku nových titulů, které jsou již k zapůjčení.

Planetárium

Všechny třetí třídy navštívily výukový program POLARIS o vesmíru. Žáci si prohlédli noční oblohu a viděli různá souhvězdí.

Den pohádek

V literárních hodinách probíhal v prosinci "DEN POHÁDEK". Někteří si přinesli kostým, jiní loutku nebo svoji oblíbenou knížku pohádek. Děti se převlékly do kostýmů a ostatním předvedly svoji pohádkovou proměnu.

Národní technická knihovna

Dne 6.12.2022 jsme se poprvé vydali do Národní technické knihovny v Dejvicích. Paní knihovnice nám vysvětlilla vznik knihovny, její historii a hlavně její účel. Poté nám vyprávěla o pohádkách, jak starých tak moderních. Už se těšíme na další návštěvu.

Vánoční dílna

Ve čtvrtek 24.11.2022 se ve škole uskutečnil tradiční vánoční projektový den. Během dopoledního vyučování všichni pilně vyráběli vánoční dekorace, ozdoby, přáníčka a nechyběly ani adventní věnce. Vánoční tvoření se moc povedlo.

 školní rok 2022/23


školní rok 2021/22


školní rok 2020/21


 


Mgr. Michaela Dvořáková

e-mail: michaela.dvorakova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové