6. D

Třídní učitelka: Mgr. Miroslava Kuhnová

Česká mše vánoční

V pátek 7. prosince 2018 jsme si šli poslechnout Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby do kostela Československé církve husitské. Tuto mši provedli studenti Hudebního gymnázia Evropská. Všichni podali skvělý výkon - smíšený pěvecký sbor, orchestr a zejména pak sólisté – dvě studentky a dva studenti, a to vše pod taktovkou dirigenta – studenta. Koncert se nám velmi líbil, odcházeli jsme naplněni vánoční atmosférou.

 

Projektový den a vánoční trhy

Jako každý rok tak i letos proběhl v naší škole 31. listopadu 2018 projektový den, který byl zaměřen na tvorbu vánočních výrobků. Naši třídu popadla skutečně tvořivá nálada. Všichni jsme po celých šest hodin pracovali s chutí a nadšením. Šili jsme, lepili, zdobili, přišívali, našívali, kreslili, malovali, zkrátka nápady se jen hrnuly. Co z toho nakonec vzešlo? Punčochy na mikulášskou nadílku – pro někoho velké, pro ty zlobivější malé, každému podle zásluh, přívěsky na klíče, záložky, věnce a další drobné ozdoby. A všechny tyto výrobky jsme prodali na našich školních vánočních trzích, které se konaly 3. prosince 2018 v tělocvičně

 

Zážitkový kurz

Ve dnech od 12. do 14. září 2018 se naše třída společně s 6.B zúčastnila adaptačního kurzu v Machově mlýně. Bydleli jsme v malých chatkách obklopených přírodou. Cílem této akce bylo seznámit se s novými dětmi a naučit se pracovat ve skupině. Všech her a soutěží se aktivně účastnili i naše třídní učitelky. Nejvíce se nám líbila hra orvotor a zkouška důvěry.  Po celou dobu pobytu vládla příjemná atmosféra i hezké počasí. Program byl velmi bohatý a zábavný, proto jsme odjížděli spokojení a nadšení.

 školní rok 2018/19


školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


 


Mgr. Miroslava Kuhnova

e-mail: miroslava.kuhnova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové