2. D

Třídní učitelka: Mgr. Šárka Schwarzová

Voda

Máme tu nový školní rok. Už jsou z nás druháci.

Naší první akcí byl v pátek 22. září projekt Voda. Dozvěděli jsme se, kde voda vzala, kde všude ji najdeme, co je to koloběh vody a mnoho dalšího. Také jsme vyzkoušeli, proč je lepší, když se řeka klikatí a jak vyčistit vodu pomocí chemie. A řekli jsme si, jak vodou šetřit.

Nejlokomotivovatější lokomotiva

15. února jsme se šli podívat na divadelní představení Nejlokomotivovatější lokomotiva. Jezdící mašinky nás nadchli a už se těšíme na další dva díly.

Lidské tělo

13. února proběhl projekt Lidské tělo. Pracovali jsme ve skupinkách. Každá skupinka vyrobila velký plakát s umístěním vnitřních orgánů a knížku s popisem lidského těla a funkcemi orgánů. Přišly k nám také budoucí paní zubařky a naučily nás, jak si správně čistit zuby.

Florbal

V tělesné výchově máme nyní pana trenéra na florbal. Pomocí florbalek se snažíme dostat míček na určené místo.

Vyšívání

19. ledna jsme dokončili naše rukavičky. Zkusili jsme si na nich vyšívání. Zatím sice jen na papír a plastovou jehlou, ale i tak všechny děti prokázaly velkou šikovnost.

Jak jsem se ztratil

19. prosince jsme se neztratili my, ale Pavel v divadelním představení Jak jsem se ztratil. Při divadelním představení někteří téměř tančili.

Louskáček

6. prosince pro nás přijel autobus a odvezl nás do Ústí nad Labem na baletní představení Louskáček. Všem se nám moc líbilo.

Čertovský den

5. prosince se všichni proměnili v čerty. Plnili jsme čertovské úkoly a také nás přišel navštívit Mikuláš s anděly a čerty. Protože jsme v minulém týdnu psali písařskou zkoušku, kromě sladké odměny nám přinesl také vzkaz od skřítků. Všechny děti se staly písaři.

Charitativní adventní trhy

22. listopadu jsme měli dopoledne dílničky. Dokončovali jsme naše výrobky a trénovali na večerní vystoupení pro rodiče. Večer jsme rodičům zazpívali koledu a zatančili. Nastal Charitativní adventní trh. Rodiče si mohli koupit naše výrobky a přispět tak na Fond ohrožených dětí. Moc děkujeme za štědrost všech rodičů.

Projektový den - Evropská unie

11. listopadu proběhl na naší škole projektový den na téma Evropské unie. Pomocí filmu jsme se seznámili s tím, co to je, k čemu slouží a kdo jsou její členové. Nás nejvíce zajímali naši sousedé, kteří jsou také v EU a my si je vyhledali na mapě a ve skupinkách vyplnili pracovní list.

Planetárium

7. listopadu jsme se procházkou přes Stromovku vydali do planetária. Podívali jsme se na film Polaris, kde pro nás tučňák s ledním medvědem vyzkoumali, jak je to s polárním dnem a nocí a my se díky nim podívali na planetu Zemi z vesmíru a viděli jsme i planety Mars a Saturn. Po skončení filmu jsme v atriu planetária zkoušeli, jak by byl pomeranč těžký na různých planetách a prohlédli si i další vystavené věci.

Botanická zahrada

20. října jsme si udělali výlet do Botanické zahrady. Probíhá zde výstava dýní. Sestavené kompozice se nám moc líbily. Navštívili jsme i skleník, kde jsme měli program Cesta kolem světa. Podařilo se nám vidět i motýla. Všichni byli unavení a spokojení.

Hudební výchova

V hodinách hudební výchovy se nejen učíme teorii a zpíváme, ale občas i tančíme.

Knihovna

10. října jsme navštívili školní knihovnu. Seznámili jsme se s pravidly chování v knihovně a jak se máme chovat ke knihám. Teď už si můžeme půjčovat knihy, které si společně s rodiči (a někteří sami) přečteme.

Trenéři do škol

V tělesné výchově v rámci projektu Trenéři do škol máme každý pátek trenéra nějakého sportu. Od půlky září se seznamujeme s ragby.

První školní den

1. září se z nás stali školáci. Přivítal nás i pan radní Hošek spolu s panem ředitelem a paní zastupkyní.

 školní rok 2023/24


školní rok 2022/23


 

 

 


Mgr. Šárka Schwarzová

e-mail: sarka.schwarzova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové