2. D

Třídní učitelka: Mgr. Šárka Schwarzová

Vánoční zastavení v botanické zahradě

Před vánočními prázdninami jsme navštívili botanickou zahradu. Prošli si vánoční zastavení, kde jsme si připomněli události narození Ježíška. Zahřáli jsme se ve vánoční jurtě bratří Formanů, kde jsme si prohlédli betlém a podívali se na pohyblivé výjevy.

Vánoční představení

Děti z dramatického kroužku si pro nás i letos připravili krásné vánoční představení s mnoha koledami. Na závěr jsme si jednu i zazpívali.

Bubnování

Na konci listopadu jsme si zabubnovali. Zkusili jsme si různé rytmy a naučili se písničku, kterou jsme doprovodili na buben i na vlastní tělo.

Sportík

I v letošním roce máme každý týden jednu hodinu s paní trenérkou nebo panem trenérem a seznamujeme se s různými sporty a hrajeme zábavné hry.

Dravci

Na začátku listopadu nám na školní hřiště přiletěli dravci ze spolku Penthea. Pan a paní Kolomazníkovi nám velmi poutavě povídali o všech představovaných ptácích a nechali nám je létat nad hlavami. Některé jsme si dokonce mohli přivolat na ruku.

Knihovna

V říjnu jsme navštívili školní knihovnu. Zopakovali jsme si pravidla zacházení s knihami a pak už se zabrali do prohlížení a čtení knih.

Voda

Naší první akcí byl v pátek 22. září projekt Voda. Dozvěděli jsme se, kde voda vzala, kde všude ji najdeme, co je to koloběh vody a mnoho dalšího. Také jsme vyzkoušeli, proč je lepší, když se řeka klikatí a jak vyčistit vodu pomocí chemie. A řekli jsme si, jak vodou šetřit.

Máme tu nový školní rok. Už jsou z nás druháci.

školní rok 2023/24

školní rok 2022/23