2. D

Třídní učitelka: Mgr. Lenka Volfová

 

Beseda v knihovně

Zúčastnili jsme se besedy ve školní knihovně. Seznámili jsme se s výpůjčním řádem a založili čtenářské průkazky, se kterými si můžeme půjčovat knížky po celý školní rok.

Trenéři do škol

V rámci projektu trenéři do škol jsme hráli ragby. Na hřišti máme vytvořený nový bezpečný pryžový povrch. Ragby s Fandou nás baví.

Myslivost

Na myslivecké přednášce jsme se seznámili s prací myslivců, s jejich péčí o les a jeho obyvatele. Dozvěděli jsme se, že jsme zde na návštěvě a jak se máme správně chovat. Vyzkoušeli jsme vábničky na různou lesní zvěř. Až ji uslyšíme, nebudeme se v noci bát, protože už víme, kdo je původcem nočních zvuků.Poslední únorový den jsme se zúčastnili masopustního veselí v karnevalových maskách s tancem a zpěvem. Děkuji rodičům za spolupráci při přípravě.

Národní technické muzeum

V říjnu jsme se vypravili do Národního technického muzea, které vypráví příběh našeho zemědělství. S technikou jsme se seznámili v expozici Jede traktor. V expozicích Myslivost a Rybářství jsme vyzkoušeli využívání přírodních zdrojů pomocí lovu a sběru, kterým se lidé zabývali odpradávna. V expozici Zemědělství a Voda v krajině jsme se zabývali pěstitelskou a chovatelskou činností. Na střešení zahradě jsme pozorovali možnosti využití střešních ploch např. pro záhony se zeleninou či včelíny. Byl odtud krásný výhled na Prahu.

Letná

V září jsme navštívili Letnou. Pozorovali jsme změny v podzimní přírodě, ranní mlhu, barevné listí a pocítili chladnější počasí, které je typické pro toto roční období. V zoo koutku jsme zažili blízká setkání s domácími zvířaty. Viděli jsme králíky, holuby, slepice a kohouty.

 školní rok 2022/23


školní rok 2021/22


 

 


Jméno a příjmení

e-mail: lenka.volfova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové