7. A

Třídní učitelka: Mgr. Anežka Linhartová

Návštěva Žižkovské televizní věže

Na začátku listopadu jsme se třídou v rámci projektového dne navštívili nejvyšší stavbu našeho města Žižkovskou televizní věž neboli Žižkovský vysílač vysoký 216 m.

Z vyhlídky, která se nachází ve výšce 93 m a je rozdělena do tří částí, jsme měli možnost vidět celou Prahu jako na dlani. Dokonce Pražský hrad, jinak nejvýraznější dominanta Prahy, z této výšky působil trochu ztraceně. Celý zážitek nicméně získal úplně nový rozměr ve chvíli, kdy naše bystré zraky zpozorovaly proslulá bubble chairs – závěsná křesílka opatřena reproduktorem, který vám promítá zvuky z ulice 100 metrů pod vámi. Tím se spojilo příjemné s pohodlným a někteří z nás se tak rázem ocitli na pokraji naprosté blaženosti.

Návštěvou této vyhlídky jsme si mohli uvědomit, že mít rozhled nebo nadhled může být nejen zábavné ale také obohacující, neboť nám nabízí úplně jiné a komplexnější úhly pohledu… a to se v životě někdy hodí každému z nás.

Neviditelná výstava

Začátkem října jsme se třídou navštívili výstavu. Nejednalo se však o klasickou výstavu, při které si návštěvníci mohou prohlédnout tvorbu výtvarných či jiných umělců. Jednalo se totiž o speciální výstavu, při které nebylo vidět vůbec nic, o NEVIDITELNOU výstavu.

Ač naše oči neviděly nic, o to více si užily všechny ostatní smysly. Výstava probíhala v absolutní tmě a byla založena na aktivaci hmatových, sluchových, čichových a dokonce i chuťových smyslů. Byli jsme velmi překvapeni, jak těžké pro nás je, překonat svůj vlastní strach a pohybovat se v neznámém prostoru po tmě, i to, jak silně dokážeme zapojit jiné vjemy, když nám ve vnímání nepomáhají naše oči. Celou výstavou nás prováděl nevidomý průvodce, kterého jsme taktéž neviděli, ale následovali jen jeho hlas, což nám velmi pomáhalo s orientací v prostoru.

Prožitek z výstavy byl obrovský a díky němu jsme každý z nás mohli lépe porozumět světu nevidomých i tomu, co nevidomí potřebují a jak jim můžeme účinněji pomáhat.

Už se pomalu zabydlujeme v novém ...školní rok 2022/23


školní rok 2021/22


školní rok 2020/21


školní rok 2019/20


školní rok 208/19

Video ze školy v přírodě zde.


školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


 


Jméno a příjmení

e-mail: @zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové