7. A

Třídní učitel: Bc. Luděk Ullík

 

Planeta Země 3000

Planeta Země 3000 byla poučným a zábavným vyprávěním o Kolumbii. Dozvěděli jsme se, že Kolumbie je země dobrodružných příběhů, přírodních krás, ale také úžasných lidí. Při vyprávění jsme se setkali s duhovou řekou, ztracených městem nebo s kmenem jaguářích lidí. Ale také jsme poznali, jaká zvířata žijí v korunách stromů či na dně oceánu. Byl to velice poutavý zážitek. (text: Nathalie Vávrová)

 

 

Kdo se bojí filharmonie? - Rudolfinum

V pátek 8. února 2019, jsme navštívili dlouho očekávaný program s názvem: „Kdo se bojí filharmonie?“, který se konal v Rudolfinu, přesněji řečeno v Dvořákově síni. Celý program jsme navštívili v rámci hudební výchovy. Program byl zaměřen na seznámení s prací dirigenta Ondřeje Vrabce. Program moderovaly herečky Anna Polívková a Martha Issová, scénář a režii zajistila Alice Nellis. Celý program byl velice zábavný. (foto, text: Nathalie Vávrová a Emma Hofreiterová)

 


Muzeum

V úterý 5. února 2019, v rámci učiva dějepisu o Karlu IV., jsme navštívili Muzeum hlavního města Prahy, kde jsme zhlédli divadelní workshop s názvem Karlovo Nové Město, dozvěděli se několik zajímavých informací o Karlu IV. a také jsme se dozvěděli, jak vypadala Praha před vládou tohoto panovníka, a jak se za dobu jeho vlády změnila. V této době bylo založené Nové Město pražské, o kterém jsme zjistili, jak bylo vybudováno a jak ho vnímal český lid. Divadelní workshop byl poučný, návštěvu doporučuji. (foto, text: Nathalie Vávrová a Emma Hofreiterová)

 


Projektový den - republika stoletá

Dne 19. října 2019 se uskutečnil projektový den na téma republika stoletá. Naše třída navštívila poštovní muzeum, kde probíhala výstava o skautingu. Žáci se dozvěděli informace o historii a současnosti českého i zahraničního skautingu. Zahráli si hru setonovku a kimovku a shlédli krátký dokument. Z výstavy byli všichni nadšení. Hry nás zaujali a tak jsme si je po návratu zahráli ještě ve třídě.

 


Jednodenní GO kurz

V září jsme se zúčastnili jednodenního zážitkového kurzu, který se konal na Ladronce. Program pro nás připravili učitelé z naší školy z důvodu zapojení nově příchozích žáků do naší třídy. Celé dopoledne jsme hráli hry zaměřené na seznámení, spolupráci, ale také i soutěživé. Třídě 7. C se program velice líbil a přáli by si mít více takových dnů.

 

 

školní rok 2018/19


školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


 


Bc. Luděk Ullík

e-mail: ludek.ullik@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové