1. A

Třídní učitelka: Mgr. Jana Hejnová

Sportík úspěšně pokračuje

Po judu jsme již s novou trenérkou pilovali přihrávky míčem, potřebné k volejbalu.., nyní máme šanci získat základy basketbalu.. moc nás to baví..:-)

S hudbou do snu

Na svatého Martina nenasněžilo, ale byla velká zima. Vůbec nám to však nevadilo. Vydali jsme se směle tramvají a metrem, za což jsme sklidili velikou pochvalu od paní učitelky, jak jsme se úžasně a tiše chovali. Jeli jsme do Ládví, kde jsme v kulturním domě viděli a především slyšeli nádherný koncert. Tím nás provázeli skřítci Lupi a Šíma. Orchestr Pražské filharmonie nám zahrál skladby Ludwiga van Beethovena, Vítězslava Nováka, Edvarda Griega, Maurice Ravela, a dalších známých skladatelů. Vtipně se nám představilo několik hudebních nástrojů, mohli jsme si zarytmizovat, pohybově prožívat i zazpívat spolu s orchestrem. Představení nás naprosto okouzlilo. Moc se těšíme na další setkání.

Liška obecná

Před podzimními prázdninami nás ve škole navštívila liška obecná. Přivezl ji až z Krušných hor její chovatel. Liška se procházela okolo nás, zvídavě si nás prohlížela a sem tam smlsla granulku od svého pána. Směli jsme si ji několikrát pohladit po jejím neuvěřitelně heboučkém kožíšku. Od jejího majitele jsme se dozvěděli úplně všechno o životě lišek v zajetí, i o těch, které žijí ve volné přírodě. Byli jsme nadšeni.

Cesta kolem světa

V projektovém dni nazvaném „Cesta kolem světa“ se nám podařilo procestovat celý svět alespoň prstem po mapě a globusu. Na interaktivní tabuli jsme si promítli mnoho obrázků z „Deníku cestovatele okolo světa“. Seznámili jsme se s novými pojmy jako světadíl, kontinent, stát, pevnina oceány, moře, sopky, viděli živočichy, rostlinstvo i obyvatele typické pro jednotlivé části světa. Prostřednictvím knihy jsme se seznámili s příběhy některých dětí z jiných světadílů a s jejich způsobem života. Všichni jsme si připravili vlastní vyprávění o místech ve světě, která jsme navštívili a doplnili jsme je svými fotografiemi a předměty z těchto míst.

Sportík

Letos započal na naší škole zajímavý projekt s názvem „Sportík“ aneb trenéři ve škole. Jednou týdně nás v hodinách tělesné výchovy navštěvují trenéři nejznámějších sportů a ukazují nám základní pohyby, cviky a pravidla jednotlivých sportů. První měsíc výcviku byl věnován základům juda.

Návštěva knihovny

V naší pěkné škole jsme navštívili školní knihovnu. Paní knihovnice nás seznámila se vším, co v knihovně najdeme, ale i s důležitými pravidly půjčování knih. Mohli jsme si hned každý nějakou knihu zapůjčit. Vybrali jsme si knížky o zvířátkách a o dětech, teď ještě především ty, kde je hodně obrázků. Zatím nám je čtou většinou maminky, ale moc se snažíme, abychom to brzy zvládli sami.

Životní změna

A je to tady! Těšili a báli jsme se zároveň. Nevěděli jsme, co nás přesně čeká…..

Ale všechno dobře dopadlo. Jsme již více než týden ve škole a zatím jsme všechno zvládli skvěle!

školní rok 2019/20

Mgr. Jana Hejnová

e-mail: jana.hejnova@zsemydestinnove.cz

Vánoční prázdniny