1. A

Třídní učitelka: Mgr. Eva Wollnerová

Září

Všichni úspěšně odstartovali dráhu školáka. Seznámili se se školním prostředím a s chutí se pustili do učení. Byli jsme se podívat ve školní knihovně a půjčili si spoustu knížek. Nejvíce se nám ale líbila hodině squashe s trenéry ve velké tělocvičně.

Říjen

Učíme se nejen čtení, psaní a počítání. Byli jsme na zajímavé přednášce v botanické zahradě. Povídali jsme si tam o rostlinách z celého světa v největším skleníku a prohlédli si pohádkovou výstavu z dýní. Celý měsíc jsme zakončili velkým čarováním na oslavu Halloweenu. Všechno se nám teď daří, protože jsme upekli, začarovali a snědli kouzelný koláč z dýně.

Listopad

Pomáháme chránit životní prostředí. Měli jsme ekologickou besedu, kde jsme se naučili správně třídit odpad. Úžasně jsme si zabubnovali na hudebním workshopu s bubínky. Také jsme vyráběli hodně hezkých předmětů na vánoční trhy.

Prosinec

Úspěšně jsme prodávali na školních vánočních trzích. Nejvíce se líbily keramické výrobky a vánoční přání. Ve třídě proběhl projekt Písař. Všem se povedl a všichni získali titul Písař první kategorie, proto už můžeme psát také perem. Nová pera nám také přinesl Mikuláš, který nás navštívil i s čerty a anděly. Legraci jsme si užili v divadle na představení s veselými písničkami. A hlavně jsme začali se společným bruslením na stadionu Hvězda.

školní rok 2018/19

Mgr. Eva Wollnerová