1. A

Třídní učitelka: Mgr. Eva Wollnerová

 

Září

Všichni úspěšně odstartovali dráhu školáka. Seznámili se se školním prostředím a s chutí se pustili do učení. Byli jsme se podívat ve školní knihovně a půjčili si spoustu knížek. Nejvíce se nám ale líbila hodině squashe s trenéry ve velké tělocvičně.

Říjen

Učíme se nejen čtení, psaní a počítání. Byli jsme na zajímavé přednášce v botanické zahradě. Povídali jsme si tam o rostlinách z celého světa v největším skleníku a prohlédli si pohádkovou výstavu z dýní. Celý měsíc jsme zakončili velkým čarováním na oslavu Halloweenu. Všechno se nám teď daří, protože jsme upekli, začarovali a snědli kouzelný koláč z dýně.

Listopad

Pomáháme chránit životní prostředí. Měli jsme ekologickou besedu, kde jsme se naučili správně třídit odpad. Úžasně jsme si zabubnovali na hudebním workshopu s bubínky. Také jsme vyráběli hodně hezkých předmětů na vánoční trhy.

Prosinec

Úspěšně jsme prodávali na školních vánočních trzích. Nejvíce se líbily keramické výrobky a vánoční přání. Ve třídě proběhl projekt Písař. Všem se povedl a všichni získali titul Písař první kategorie, proto už můžeme psát také perem. Nová pera nám také přinesl Mikuláš, který nás navštívil i s čerty a anděly. Legraci jsme si užili v divadle na představení s veselými písničkami. A hlavně jsme začali se společným bruslením na stadionu Hvězda.   

školní rok 2018/19

 


 


Mgr. Eva Wollnerová

e-mail: eva.wollnerova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové