1. A

Třídní učitelka: Mgr. Jana Hejnová

Trenéři do škol – ragby

Nyní se seznamujeme se sportem zvaným ragby. Moc se nám líbí neposlušný šišatý míč. Snažíme se ho zkrotit. Někdy se nám to i daří. Hlavně je s ním velká legrace a to nás baví.

Botanická zahrada

Ve čtvrtek 9.11. jsme navštívili skleník Fata Morgana v Botanické zahradě v Tróji. Prozkoumali jsme všechna zákoutí skleníku Fata Morgany a ve výukovém programu „Cesta kolem světa ..“ jsme se seznámili s rostlinami, vyskytujícími se na různých kontinentech naší planety. V naší třídě mnohé z těchto rostlin pěstujeme, a tak při péči o ně rádi využijeme poznatků ze zábavné i velmi poučné prohlídky. Návštěvu jsme zakončili prohlídkou venkovní expozice. Moc se těšíme na další zážitky a soužití s našimi pokojovými rostlinami, o které se v naší třídě staráme.

Dravci v letu

V minulém týdnu na naše školní hřiště doslova „přiletěli“ dravci. Uvítali nás na svých upravených bidýlkách. Seděli tiše a poslušně. Snažili jsme se o totéž, abychom je nevylekali. Pan sokolník Petr Kolomazník se svou ženou nám postupně představili všechny své svěřence ze záchranné a chovné stanice Penthea. Byl to obrovský zážitek. Někteří si mohli nechat káně Harrisova i usednout na své ruce chráněné pevnou rukavicí. Dozvěděli jsme se vše důležité o životě těchto dravců. Hned jsme si je moc oblíbili.

Návštěva knihovny

V naší pěkné škole jsme navštívili školní knihovnu. Paní knihovnice nás seznámila nejen se vším, co v knihovně najdeme, ale i s důležitými pravidly půjčování knih. Mohli jsme si každý hned nějakou knihu zapůjčit. Vybrali jsme si knížky o zvířátkách a o dětech. Teď především ty, kde je hodně obrázků. Zatím nám je čtou většinou rodiče, ale děláme vše pro to, abychom to brzy zvládli sami.

Voda v jednom kole

Na konci října jsme navštívili Národní zemědělské muzeum a program „Voda v jednom kole“. Připomněli jsme si význam vody pro náš život a seznámili se hravým způsobem se čtyřmi skupenstvími vody. Po programu jsme si ještě v muzeu prohlédli expozici Voda a Rybářství. Už se těšíme na příště, až prozkoumáme zábavné i poučné expozice celého muzea.

Na konci listopadu se budou u nás ve škole konat vánoční trhy. Proto jsme začali s vytvářením výrobků. Malujeme obrázky do našeho třídního kalendáře, tiskneme vzorky na chňapky, vybarvujeme podložky na stůl apod.

Koncert PKF

Na začátku října jsme navštívili koncert Pražské komorní filharmonie. Sledovali jsme hru celého orchestru pod vedením pana dirigenta. Prostřednictvím skladeb známých světových skladatelů a v nich užitím různých hudebních výrazových prostředků, jsme cestovali přírodou s jejími mnoha tvářemi. Byla to nádhera.                                                                                                                                    Na koncert jsme také poprvé společně cestovali tramvají a metrem. Cesta i koncert samotný byly pro nás velkým zážitkem.

Při vyučovacích hodinách pracujeme do sešitů, na tabuli, ale také na tabuli interaktivní. Začínali jsme kreslením koleček, ale dnes dokážeme psát číslice, porovnávat, sčítat a odčítat čísla do čtyř.

Projekt- Trenéři do škol- „Sportík“

V září a říjnu jsme při některých hodinách tělesné výchovy cvičili s trenérem házené. Moc jsme si to užívali.

Motýlci

V hodinách pracovních činností jsme si vyzkoušeli práci s temperovými barvami i paletou.                Jako pozdrav končícímu létu jsme vykouzlili barevné motýli, kdy jsme si namalovali jen polovinu motýla a tu pak přetiskli na druhou polovinu čtvrtky. Po jejich pečlivém vystřižení jsme si jimi ozdobili naši motýlkovou třídu a nástěnku chodby.

Též se už pilně učíme. O přestávkách se posilňujeme svačinkami, které nám přichystaly naše maminky.

Již od druhého týdne navštěvujeme školní jídelnu. nacvičili jsme si přechod na HB, zvládli jsme i sebeobsluhu ve školní jídelně.

První školní den

Je tu škola....všichni jsme se těšili, někteří byli nejistí, protože nevěděli, co nás čeká. Dobře to dopadlo. Každý z nás si ve třídě vybral svoje místo. Přivítal nás pan ředitel, paní zástupkyně a zástupce městské části Prahy 6. Byli s námi tentokrát i naši rodiče. Dál už musíme sami. Ale věříme, že to zvládneme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trenéři do škol – ragby

Nyní se seznamujeme se sportem zvaným ragby. Moc se nám líbí neposlušný šišatý míč. Snažíme se ho zkrotit. Někdy se nám to i daří. Hlavně je s ním velká legrace a to nás baví.

 

 

 

 

                                                                                                 

 školní rok 2023/24


 


Jméno a příjmení

e-mail: jana.hejnova@zsemydestinnove.cz

 


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové