7. B

Třídní učitelka: Mgr. Michaela Tomanová

 

Projektový den

V úterý 2.4.2019 proběhl na naší škole projektový den. Naše třída navštívila v rámci výuky přírodopisu pražskou Zoologickou zahradu. Hned na úvod na nás čekala milá paní průvodkyně, která nás během 90 minut seznámila s ohroženými živočisnými druhy, na jejichž záchraně se ZOO Praha podílí. Cestou jsme se dozvěděli spoustu informací o pandě červené, tapírech, gorilách, zjistili jsme, proč jsou plameňáci červení, jak žijí tučňáci i to, proč gaviál patří mezi ohrožené druhy. Paní průvodkyně zdatně odpovídala na všechny naše zvídavé dotazy. Po zbytek dopoledne jsme si samostatně prohlíželi živočichy, o které jsme měli největší zájem, při tomto bádání jsme stihli také vyplnit pracovní listy. I díky krásnému počasí se nám den moc povedl.


Laboratorní práce z přírodopisu

V pátek 8.2.2019 v hodině přírodopisu proběhly laboratorní práce na téma Určování drobných savců ve vývržcích sov. Vývržky jsou útvary nestravitelných zbytků potravy, které sovy (ale nejen ony, také například někteří dravci) vylučují - tyto zbytky většinou obsahují kostry savců a jiných živočichů, které sova pozřela. Rozborem vývržků se dá dobře mapovat, kteří živočichové tvoří nejčastější jídelníček těchto ptáků. My jsme se na vývržky podívali a zjistili jsme, že "naše" sovy mají nejraději hraboše polní, našli jsme i kostru jiného ptáka.

Muzeum 

V úterý 5.2.2019 jsme se v rámci dějepisu zúčastnili interaktivního programu Karlovo Nové město v Muzeu hl. města Prahy. Zopakovali jsme si, jak vypadala Praha za Karla IV. a jak vznikaly jednotlivé části historického jádra, jaké rozložení tehdejší středověké město mělo a kdo se na správě města podílel. 

Adaptační den

Dne 18.9.2018 v naší třídě proběhl adaptační den na Ladronce kvůli spojování bývalých 6. ročníků. Dopoledne jsme si moc užili, zahráli jsme si spoustu her, při kterých je potřeba spolupracovat, a dozvěděli jsme se o sobě hodně nového. 


 

školní rok 2018/19


školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


 


Mgr. Michaela Tomanová

e-mail: michaela.tomanova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové