7. B

Třídní učitelka: Mgr. Jarmila Supeková

Škola v přírodě - hotel Vyhlídka (20. 5 - 24. 5. 2024)

Nechyběl: výlet, hry, aktivity, sportování, sluníčko, učení, déšť, vyhlášení, dobroty a hokej:-).

Hodina informatiky (10. 5. 2024) 

Dnes si děti na informatice prohrály s legem:-) Robotické stavění s Lego Spike. 

 Staň se strážcem pralesa (28.4. 2024) 

Registrovali jsme se do soutěže, kterou pořádá Zoo - Staň se strážcem pralesa. Celá škola sbírala staré nefunkční mobilní telefony, abychom mohli pomoct gorilám v zoo. Děkujeme moc všem, kteří s námi přispěli na dobrou věc, telefonů jsme nakonec vybrali 78:-). 

Třídnická hodina - Rozloučení s Fedorem (25. 4. 2024)

Fedor k nám přišel v záři 2023. Do kolektivu se začlenil velmi dobře, ale bohužel s námi nemůže dokončit školní rok z důvodu stěhování.  Dnešní třídnickou hodinu jsme věnovali malé rozlučce a Fedorovi popřáli ať se mu v životě daří a má štěstí na dobré lidi kolem sebe.

Výchova k občanství (16. 4. 2024)

Dnes bylo hodně málo dětí ve třídě, neb polovina třídy 7.B šla vyzkoušet své vědomosti k přijímacím zkouškám na víceletá gymnázia. Tak jsme toho využili a hráli jsme activity. Děti se rozdělily do trojic. My s Hankou jsme hrály také a vytořily tandem:-). V gelerii můžete mrknout na fotky.

Projektový den  - Jungle park (27. 3. 2024)

Dnešení den v Jungle parku jsme si maximálně užili. Děti byly rozdělené do dvou skupin. Každé skupince se věnoval jeden instrukor na horolezecké stěně i parkouru. Děti byly moc šikovné a jsme na ně s Hankou pyšné, zvládaly na parkouru celkem obtížné cviky a došlo i na "saltíčka". Myslím, že každý z nás si tam našel co ho baví a bylo to moc prima strávené dopoledne. Jen nás mrzí,  že nás bylo jen 12.

Primární prevence (18. 3. 2024)

Primární prevence byla zaměřena na agresivitu, její znaky, druhy a preventivní opatření. Děti si měly uvědomit jak ji lépe zvládat...

Volejbal 3 + 3 (15. 3. 2024)

Dnes nás Domča, Adam a Táda reprezentovali ve volejbale. Podmínkou je mít na hřišti 3 dívky a 3 chlapce. Byla to jízda až do samotného finále, kde jsme ZŠ Červený Vrch porazili o jediný bod. Na poslední servis šel Adam, který zakončil esem a všechny tím zaskočil:-). V sestavě byli spolužáci ze stejného ročníků i z šestých tříd, kteří hráli také skvěle. Den jsme si užili a vítězství bylo milé překvapení.

Lyžařský kurz (24. 2. 2024 - 2. 3. 2024)

Na lyžařský kurz jsme sice neodjeli všichni, něktěří i o pár hodin později:-), ale nikdo se nezranil a to se počítá:-). I přes velké obavy sněhových podmínek, jsme lyžovali do posledního dne. Ve čtvrtečním závodě ve slalomu, který byl rozdělen na 6 kategorií nás výborně reprezentovali a umístili se na stupních vítězů - Tadeáš Zámiš, Domča Komárková, Adam Kunc a Tomáš Hakl. Ostatní nemusí být vůbec smutní, neb byla velká konkurence. Jsme rádi, že nám počasí přálo a sníh se udržel a my si tak mohli odvézt společné zážitky z lyžování.

Bruslení (29. 1. 2024)

Druhé pololetí jsme začali sportovně a vyrazili jsme hromadně bruslit. Škoda je, že něktěří žáci se bruslení neúčastnili vůbec. Za 7.B šlo 13 statečných bruslařů a dopoledne jsme si užili.

Třídnická hodina (18. 1. 2024)

Dnes jsme si na třídnické hodině zahráli activity - atmosféra byla fajn a uvolněná:-), nějaké slovíčka dětem dala zabrat, ale vítěz byl jednoznačný:-)

Vánoční dílna + Vánoční trhy (30. 11. 2023)

Dopoled ne jsme se snažili vyrobit tradiční i netradiční výrobky, vsadili jsme na jistotu, nechyběli nám adventní věnce ani andělíčci. Zároveň jsme vytvořili ve třídě slušný nepořádek:-) , ale úklid byl dokonalý a bez řečí :-). Moc děkujeme všem kteří nás přišli na Vánoční trhy ke stánku navštívit, výrobky jsme nakonec skoro všechny prodali a mohli tak příspět na dobrou věc. 

Halloween v 7. B (31. 10 2023)

Moc se nás v kostýmu nesešlo, ale pár odvažlivců naleznete ve fotodokumentaci.

Primární prevence - Policie (17. 10. 2023)

Přednáška byla na téma kriminalita dětí a mladistvých, děti se velmi aktivně zapojovaly do diskuze a vymýšlely různé scénáře co by se po spáchání tréstného činu mělo stát...

Komunikace - škola hrou (17. 10. 2023)

V hodině "občanky" jsme využili téma hodiny komunikace k aktivitám, na které nemáme v průběhu školního roku tolik času. Děti vyzkoušely kresbu dle mluveného slova, monolog na náhodné téma.

Divadlo Komedie - hra Tesla (6. 10. 2023)

Dnes jsme měli kulturní zážitek a to v divadle Komedie. Hra Tesla, ve které byly zaznaménány klíčové okamžiky života a tvorby - Nikola Tesly. Představení bylo plné fyzikálních pokusů s ukázkou spotřebičů nesoucích Teslovo jméno.

Návrat zpět z Anglie (22. 9. 2023)

Byl to spontánní nápad a velká rychlovka, využili jsme suplovanou hodinu, vyrobili transparent a přivítali jsme spolužáky před školou z dlouhé cesty z Anglie.

Anglie (16. 9. - 22. 9. 2023)

Ani, Lili, Domča, Adam K., Adam J., Péťa, Hanka J., Anežka, Šimon, Filip E., Fanda, si užívají týden v Anglii s dalšími spolužáky z ročníku, tak snad se nám vrátí dobře naladěni a s úžasnými zážitky.

První třídnická hodina za námi (7. 9. 2023)

Na třidnické hodině jsme trochu zavzpomínali na prázdniny pomocí myšlenkové mapy a společně jsme zhodnotili začátek školního roku....

 


školní rok 2023/24


školní rok 2022/23


školní rok 2021/22


školní rok 2020/21


školní rok 2019/20


školní rok 2018/19


školní rok 2017/18


 


Mgr. Jarmila Supeková

e-mail: jarmila.supekova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové