3. A

Třídní učitelka: Mgr. Hedvika Budilová

Botanická zahrada

Dne 20.2.2020  jsme navštívili botanickou zahradu Přírodovědné fakulty Univerzity Karlovy, abychom na vlastní oči prozkoumali rostlinstvo celého světa. Obdivovali jsme orchideje, cykasy, obrovské kaktusy, ale i drobné živočichy. Děti si návštěvu botanické zahrady užily i s přednáškou paní profesorky přírodovědné fakulty UK.

Den pohádek

V pátek 20.12.2019 proběhl v naší třídě "Den pohádek". Někteří si přinesli kostým, jiní loutku nebo svojí oblíbenou knížku. Děti se převlékly do kostýmů a ostatním předvedly svoji pohádkovou proměnu. 

Pomáháme

Jelikož se ve škole neučíme jen číst, psát a počítat, ale také být ohleduplní, pomahát nejen sobě,ale i druhým, domluvili jsme se v týmu 3.A a jeli jsme společně přívozem a procházkou k opuštěným pejskům do útulku v Tróji. V útulku nás srdečně přivítali a celé dopoledne strávené mezi pejsky bylo velmi příjemné. Mezi dárky pro opuštěné pejsky patřily pamlsky, granule, hračky, misky na jídlo, piškoty a jiné psí dobroty. Samozřejmě bez pomoci rodičů by to nešlo, tímto jim srdečně děkuji.

Projektový den

Dne 29.11. se ve škole uskutečnil tradiční vánoční projektový den. Během dopoledního vyučování všichni pilně vyráběli různé vánoční dekorace a pod rukama dětí vznikali krásní andělíčci, ozdoby, adventní věnce a přáníčka. Vánoční tvoření se moc povedlo.

Praha a její památky

V hodinách prvouky se žáci 3.A věnují tématu - naší obci Praze. V projektový den si pak obohatili své vědomosti vycházkou přímo do centra Prahy. Společně jsme prošli část Královské cesty od Prašné brány přes Karlův most až za Malostranskou mosteckou věž. Během exkurze jsme viděli i Staroměstskou radnici a Orloj. Ve škole jsme zpracovávali pracovní listy a už se těšíme na další výcházku z naší historie.

  

školní rok 2019/20


školní rok 2018/19


školní rok 2017/18


 


Mgr. Hedvika Budilová

e-mail: hedvika.budilova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Třídní schůzka 1. ročníku pro školní rok 2020/2021 od 16 hod. v kmenových třídách s třídní učitelkou. (Českomalínská 35)

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové