3. D

Třídní učitelka: Ing. Martina Hromasová

Čtenářská dílna

Místo jako stvořené pro povídání si o přečtených knihách - to je naše nová knihovna v podkroví. Nejprve sice bylo nutné připomenout, že se na gauči neskáče jako na trampolíně a na nábytek se nedávají nohy i s bačkorami, ale pak se všichni pohodlně uvelebili, prezentovali svoje knížky, četli ukázky a předávali si tipy na hezké čtení.

Stacionář pro nevidomé

Začátkem listopadu jsme se vypravili do stacionáře pro nevidomé na Dědině. Děti se dozvěděly, jak případně oslovit nevidomého a nabídnout pomoc, samy si vyzkoušely jaké to je, pohybovat se v terénu se slepeckou holí. Nakoukly do mnoha dílen (košíkářství, tkalcovství, počítačová učebna, cvičná kuchyňka, ...), kde probíhají rekvalifikační kurzy. Také si vyzkoušely napsat počáteční písmeno svého jména braillovým písmem na "pichťáku".

Stanice techniků - "Na jedné lodi"

3.D si jako námořní posádka vyzkoušela schopnosti týmové spolupráce, děti musely improvizovat a hledat řešení nestandardních úkolů.

Lesní a myslivecká pedagogika

V říjnu jsme se také zúčastnili besedy s myslivcem v Zemědělském muzeu. Děti se dozvěděly zajímavosti ze života lesní zvěře, naučily některé pojmy z myslivecké mluvy, prohlédly různé trofeje a největší úspěch asi měly vábničky, pomocí nichž na závěr proběhl "koncert": Video

Testování fyzické zdatnosti

V říjnu proběhla první část testování fyzické zdatnosti dětí organizovaná MŠMT.

Knihovna

První společnou akcí 3.D byla zářiová výprava do pobočky Městské knihovny v Dejvicích. Mnohé děti zde byly poprvé! Paní knihovnice jim představila knížky, ze kterých si mohou vybírat do povinné četby. Také dostaly přihlášku do knihovny.

školní rok 2022/23

školní rok 2021/22

školní rok 2020/21

Ing. Martina Hromasová

e-mail: martina.hromasova@zsemydestinnove.cz

Jarní prázdniny

6. 2. 2023 - 10. 2. 2023

Školní jídelna a a školní družina mimo provoz

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.