3. D

Třídní učitelka: Ing. Martina Hromasová

Planetárium, Stromovka

V lednu jsme se v Planetáriu dozvěděli, jak na nebi rozeznat hvězdu od planety, nebo co znamená Polaris, zhlédli stejnojmennou pohádku a poslechli si komentář k noční obloze promítané na kupoli planetária.

Besídka ve třídě

Ti, co měli štěstí a neskolila je před Vánocemi žádná choroba, si vyměnili dárečky na vánoční besídce.

Kino

K Vánocům patří vůně jehličí, světýlka na stromečku, sladké cukroví a pohádky. My se na jednu šli podívat do kina.

Divadlo S+H

Mít divadlo "za rohem" a nenavštívit ho, to by bylo neodpustitelné... :-)

Zimní radovánky na Letné

Využili jsme mrazivého počasí a šli si zabruslit.

Proč křesťané slaví Vánoce

Duchovní stránku Vánoc měly děti možnost poznat/připomenout si během interaktivního programu v kostele sv.Vojtěcha v Dejvicích.

Mikuláš, anděl a čert

Chvíli se zdálo, že nás bude ve 3.D po návštěvě Mikuláše, anděla a čerta o něco méně, ale dobře to dopadlo, čert si nikoho neodnesl :-)

Vánoční dílna a adventní trhy

Výtěžek z letošních charitativních adventních trhů darovala 3.D středisku pro nevidomé na Dědině, kde jsme se byli podívat začátkem listopadu.

Trenéři do škol

Tělocvik zpestřený trenéry děti vždy moc baví.

Čtenářská dílna

Místo jako stvořené pro povídání si o přečtených knihách - to je naše nová knihovna v podkroví. Nejprve sice bylo nutné připomenout, že se na gauči neskáče jako na trampolíně a na nábytek se nedávají nohy i s bačkorami, ale pak se všichni pohodlně uvelebili, prezentovali svoje knížky, četli ukázky a předávali si tipy na hezké čtení.

Stacionář pro nevidomé

Začátkem listopadu jsme se vypravili do stacionáře pro nevidomé na Dědině. Děti se dozvěděly, jak případně oslovit nevidomého a nabídnout pomoc, samy si vyzkoušely jaké to je, pohybovat se v terénu se slepeckou holí. Nakoukly do mnoha dílen (košíkářství, tkalcovství, počítačová učebna, cvičná kuchyňka, ...), kde probíhají rekvalifikační kurzy. Také si vyzkoušely napsat počáteční písmeno svého jména braillovým písmem na "pichťáku".

Stanice techniků - "Na jedné lodi"

3.D si jako námořní posádka vyzkoušela schopnosti týmové spolupráce, děti musely improvizovat a hledat řešení nestandardních úkolů.

Lesní a myslivecká pedagogika

V říjnu jsme se také zúčastnili besedy s myslivcem v Zemědělském muzeu. Děti se dozvěděly zajímavosti ze života lesní zvěře, naučily některé pojmy z myslivecké mluvy, prohlédly různé trofeje a největší úspěch asi měly vábničky, pomocí nichž na závěr proběhl "koncert": Video

Testování fyzické zdatnosti

V říjnu proběhla první část testování fyzické zdatnosti dětí organizovaná MŠMT.

Knihovna

První společnou akcí 3.D byla zářiová výprava do pobočky Městské knihovny v Dejvicích. Mnohé děti zde byly poprvé! Paní knihovnice jim představila knížky, ze kterých si mohou vybírat do povinné četby. Také dostaly přihlášku do knihovny.


školní rok 2022/23


školní rok 2021/22


školní rok 2020/21


 


Ing. Martina Hromasová

e-mail: martina.hromasova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové