3. D

Třídní učitelka: Ing. Martina Hromasová

Školní rok 2022/23

 

 

 

Školní rok 2021/22 - 2.D (pí uč Schwarzová)

V září jsme navštívili školní knihovnu. Mohli jsme si prohlédnout všechny knihy a pokud se nám některá hodně líbila, půjčili jsme si ji domů.

V listopadu proběhl projekt Finanční gramotnost. Seznámili jsme se se vznikem peněz, nějaké si vyrobili a k nim i peněženku. Potom jsme si hráli na obchod.

Poslední společný den před Vánoci jsme ve Stromovce pochutinami pro ptáčky a veverky ozdobili stromeček. Zazpívali jim koledy a potom využili krásný den ke hrám v přírodě.

V únoru jsme začali chodit plavat. Moc nás to baví.

Březen - návštěva divadla. Společně jsme viděli představení Nejlokomotivovatější lokomotiva, které se nám moc líbilo. A už se těšíme na pokračování.

V dubnu jsme se dočkali pokračování divadla o Nejlokomotivovatější lokomotivě, kde jsme se podívali i do vesmíru. Ale ještě předtím jsme si společně zabubnovali a zazpívali. Také jsme navštívili knihovnu, kde jsme si připomněli, jak se chovat ke knihám a vybrali si krásné čtení.


školní rok 2021/22


školní rok 2020/21


školní rok 2020/21


 


Mgr. Šárka Schwarzová

e-mail: sarka.schwarzova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové