2. A

Třídní učitelka: Mgr. Jana Hejnová

Vánoční trhy

V podvečer úterý 22.11. jsme se společně setkali též s našimi rodiči. Ochutnali jsme námi vyzdobené perníčky, zazpívali si vánoční koledy a společně s rodiči si vystříhali podložky pod skleničky, které jsme s velkou pečlivostí předem vybarvili.Rodiče si již mohli prohlédnout i zakoupit námi vytvořené výrobky.Výtěžkem z prodaných výrobků jsme spolu s našimi rodiči pomohli ohroženým dětem, které to moc potřebují, protože neměly v životě takové štěstí jako my.

Příprava na vánoční trhy

Posledních několik týdnů jsme v pracovních činnostech a v každém možném okamžiku vytvářeli dárky na vánoční trhy. Malovali jsme obrazy zvířat do našeho vlastního kalendáře, vytvářeli voňavé svíčky z včelích voskových plátů, zdobili vánoční svícny a z kolíčků jsme vykouzlili krásné dřevěné podložky pod hrnce či hrnečky. Jako dárek pro svoje blízké jsme vyzdobili tašku pomocí vyřezaných tiskátek, kdy jsme na ni tiskli vlastní ornamenty. Větvičkou a pomyslnými baňkami jsme zdobili naše vánoční přání. Společné  úsilí  jsme završili v úterý 22.11., kdy  jsme  výrobky dokončovali v projektovém dni nazvaném " Vánoční dílna".

Projektový den „Členství ČR v EU“

V projektovém dni o Evropské unii jsme se seznámili se smyslem tohoto společenství, se státy a jejich hlavními městy, které do EU patří. Vyhledávali jsme je na mapě Evropy, malovali jejich vlaky, zahráli si s nimi pexeso a kvíz, při kterém jsme se dozvěděli o největších zajímavostech, typických pro jednotlivé státy. Prostřednictvím myšlenkové mapy každý z nás přišel na výhody, které našim rodinám členství v EU přináší.

Podzim

V prvouce probíráme učivo o podzimní přírodě, o lese, stromech listnatých i jehličnatých. Využili jsme volných dnů a nasbírali jsme si spoustu přírodních "pokladů" v podobě větviček listů, kůry, mechu, plodů, hřibů a dalších zajímavostí lesa. Uspořádali jsme si jejich výstavku a pomocí nich se učíme, jak který strom a jeho jehlice, listy a plody vypadají. Šišky i plody a houby si též umísťujeme do našeho třídního lesa namalovaného na tabuli. Umíme do něj zařadit i obrázky zvířat, které v něm žijí.

Užíváme si plavání

Již poněkolikáté jsme se utkali s vodou v plaveckém bazénu. Usilovně trénujeme v jednotlivých družstvech podle našich dovedností. Všichni děláme velké pokroky. Někteří z nás již skáčí do vody i ze skokanských bloků. Do vody se těšíme a nedáme se ničím odradit. Moc nás to baví a vždy nedočkavě očekáváme další hodinu.

Kalendář 2023

Blíží se konec kalendářního roku 2022, a proto již spěcháme s kreslením obrázků do kalendáře na rok 2023. Připravujeme se tím také na Vánoční trhy, které se budou konat 22.11.2022.

Plavání

V pátek 16.9. jsme se konečně dočkali našeho vytouženého plavání. Byli jsme pořádně napnuti. S nejistotou jsme vešli do prostoru bazénu. Po seznámení s pravidly nás instruktoři každého vyzkoušeli ve vodě. Posuzovali, jak jsme zdatní a do jakého družstva nás zařadí. Po rozřazení nám zbyl ještě čas na dovádění ve vodě. A to se nám líbilo. Už se těšíme na příště.

Důležité znalosti

V prvouce si opakujeme důležitá pravidla chování na vozovce. Z puzzlí skládáme správné tvary dopravních značek.

V pilné práci

V dalším týdnu jsme se pustili s chutí do práce. Připomínáme si vše, co jsme se naučili v 1. třídě. Některé věci jsme totiž přes prázdniny trošku pozapomněli.

Návrat z prázdnin

Prvního září jsme se zase všichni, již jako druháci, ve zdraví sešli v naší příjemné třídě. Vzpomínali jsme na prázdniny, ale zároveň se hodně těšili na nové zážitky a vědomosti.

Druhý den jsme si odnesli domů k zabalení nové učebnice a pracovní sešity z nakladatelství taktik, podle kterých se letos budeme učit. Jsme zvědaví, co pro nás připravili.

školní rok 2022/23

školní rok 2021/22

Jméno a příjmení

e-mail: jana.hejnova@zsemydestinnove.cz

Jarní prázdniny

6. 2. 2023 - 10. 2. 2023

Školní jídelna a a školní družina mimo provoz

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.