Proč si vybrat právě naši školu?

Den otevřených dveří

Rádi byste viděli, jak to u nás chodí a vypadá? Přijďte 23. 2. 2023 od 10:00 do 12:00 hodin do školní budovy v ulici Českomalínská 35 a vše se dozvíte.

Program:  

1/ Individuální prohlídka budovy školy 10 - 12 hod.  

2/ Individuální návštěva výuky v 1. a 2. ročníku, výuky AJ.  

3/ Setkání s vedením školy 10.00, 10.30, 11.00 hod. v přízemí školy

O škole

Základní škola Emy Destinnové je úplnou základní školou se všemi ročníky 1. – 9. Co do počtu žáků je největší základní školou obvodu Praha 6. Ve dvou budovách se vyučuje okolo 900 žáků.

Hlavní budova na náměstí Svobody je sídlem 3. – 9. ročníků včetně oddělení školní družiny pro 3. – 5. ročník, školního klubu pro žáky 2. stupně, mnoha kroužků a školní jídelny. V budově v Českomalínské ulici jsou ročníky 1. – 2. a oddělení školní družiny pro tyto třídy včetně kroužků.  

 

 

Škola je profilována výukou cizích jazyků, což ovšem zdaleka není jediným trendem. Snažíme se o školu otevřenou, která v příjemné atmosféře nabízí co nejširší rejstřík činností. Žákům poskytujeme

  • intenzivní výuku cizích jazyků (angličtina, němčina, francouzština a španělština) (více zde)
  • kvalitní přípravu na další studium na středních školách (více zde)
  • výjezdy do zahraničí v rámci výuky jazyků (více zde)
  • výjezdy do škol v přírodě, vodácké výlety (více zde)
  • lyžařský kurz (více zde)
  • množství atraktivních kroužků pro kvalitní naplnění volného času (více zde)
  • soutěže vědomostní, sportovní (více zde) i umělecké - Zlatá Ema (více zde)
  • projekty v rámci školy i jednotlivých tříd (více zde)
  • péči o individuální rozvoj osobnosti dítěte
  • pomoc psychologa a speciálního pedagoga (více zde)

 

Integrace

ZŠ Emy Destinnové se nebrání integraci postižených žáků, naopak se snaží jejich začleňováním využít ji výchovně vzhledem k ostatním žákům a učit je empatii, nesobectví a pomoci druhým. Jsme hrdí na to, že jsme dokázali přijmout a úspěšně zapojit do školního dění i děti, které utekly před válkou na Ukrajině. 

 

Informovanost

Pro zefektivnění komunikace s rodiči využíváme elektronickou žákovskou knížku od společnosti Bakaláři a školní webové stránky, které jsou podpořené propagací příspěvků na sociální síti Facebook. Zaměstnance školy lze kontaktovat na pracovní e-mail, který má tvar jmeno.prijmeni@zsemydestinnove.cz.

 

Vybavení

Pyšnit se můžeme zbrusu novými učebnami v podkroví školy. Zde je hned několik jazykových učeben, kmenové učebny, specializovaná učebna chemie a fyziky, polytechnická učebna a knihovna se studovnou. Žáci dále využívají dvě počítačové učebny, mobilní učebny vybavenou iPady, hudebně-dramatickou třídu, dvě tělocvičny, taneční sál, venkovní víceúčelové hřiště s umělým povrchem, učebnu přírodopisu a školní kuchyňku. Novinkou je školní bufet.

K vlastnímu vybavení pak patří velké množství interaktivních tabulí, počítačů, tabletů, robotů a robotických stavebnic, 3D tiskáren. Kabinety jednotlivých předmětů jsou průběžně doplňovány metodickými materiály.

Ve školní družině je každoročně doplňován inventář her. Školní jídelna poskytuje žákům výběr ze tří jídel a stolování v moderním prostředí.

Pro nadstavbovou činnost pak slouží keramická dílna s hrnčířským kruhem, grafická dílna, horolezecká stěna, herna a zmíněný taneční sál.

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové