Dobrodružství na Vltavě

1. 6. 2024

Vodácký kurz pro žáky osmého ročníku se uskutečnil od 27. do 30. května. 23 žáků se vydalo na třídenní vodáckou výpravu po řece Vltavě. Akce se konala pod vedením tělocvikářů Marka Hlubučka a Matěje Měchury, kterým asistoval zkušený instruktor Václav. Kurz jsme pořádali prostřednictvím agentury Inge-outdoor, se kterou naše škola spolupracuje již několik let.

Naše dobrodružství začalo ve Vyšším Brodu, kde jsme nasedli do raftů a vydali se na splouvání řeky. Počasí nám ukázalo svou proměnlivou tvář – zažili jsme jak nelítostný déšť, tak i příjemné sluneční paprsky. Na řece jsme si osvojili základy vodácké techniky, od správného pádlování až po ovládání raftu při náročnějších úsecích.

Cestou jsme měli příležitost prohlédnout si krásy jižních Čech. Zastavili jsme se v historickém městě Český Krumlov, které nás okouzlilo svými úzkými uličkami, malebnými domy a majestátním hradem. Poslední večer jsme si pochutnali na opečených buřtech u táboráku a po celou dobu si užívali atmosféru nočního táboření ve stanech.

Společný pobyt v přírodě posílil kamarádství mezi žáky. Mnozí se naučili nejen nové dovednosti, ale také vzájemně si pomáhat a spolupracovat. 

 

Těšíme se na další ročník a nové zážitky, které nám příští vodácký kurz přinese!

 

 

 

Kalendář akcí

Sportovní den

13. 6. 2024

Olymp Praha

Sportovní den v rámci dopolední výuky tříd (odpadá odpolední výuka)

Akademie školy

19. 6. 2024

Představení pro rodiče od 16 hod. nebo 18 hod. Vstupenky budou v prodeji na vrátnici školy obou budov od 11. 6. 7.40 – 8 hod. nebo 13.00 – 15.30 hod.

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové