Lyžařský kurz proběhl na jedničku

3. 3. 2024

V horském městečku Pec pod Sněžkou se v minulém týdnu odehrál školní lyžařský kurz, který čítal osmdesátku dětí. Týdenní dobrodružství, které se uskutečnilo ve spolupráci s Hotelem Energetik, nejenom zkoušelo lyžařské dovednosti, ale nabídlo také rozmanité aktivity a společenské zážitky.

I přes nepříliš kvalitní sníh způsobený teplotami nad nulou se naštěstí nemuseli bát o nedostatek zimního pokryvu. Sjezdovky v Peci pod Sněžkou nabídly dostatečné množství sněhu, což umožnilo lyžování pro účastníky všech úrovní dovedností.

Během odpočinkového dne bylo pro děti připraveno mnoho zajímavých aktivit. Turnaj v piškvorkách a oblíbená hra Dobble soutěžily o pozornost dětí, zatímco virtuální realita přinesla přenesla účastníky do fascinujících světů. Osvěžení v bazénu bylo vítanou přestávkou od lyžování, zatímco hledání cesty bažinou posílilo týmový duch.

Nejenom zábava, ale i vzdělávání mělo své místo v programu. Přednášky o bezpečnosti na horách, vybavení na lyžování, poskytly užitečné informace a rady. Večerní diskotéky pak vytvořily příležitost k uvolnění a navázání nových přátelství.

Celkově lze konstatovat, že školní lyžařský kurz byl nejenom výzvou pro lyžařské dovednosti, ale i nezapomenutelným zážitkem pro všechny zúčastněné. Rozmanitost aktivit, pohodové ubytování a společná radost z lyžování vytvořily atmosféru, která bude dlouho rezonovat v paměti dětí. Tento kurz nejenom rozvinul lyžařské schopnosti, ale také podpořil přátelství napříč třídami a ročníky. Velké poděkování patří externím instruktorům Kamče, Danovi, Jirkovi, Tadeášovi a Vaškovi, bez kterých by tento kurz nemohl proběhnout.