Návštěva ČVUT

6. 2. 2024

Téměř 500 dětí ze šestkových základek, sedm fakult ČVUT a spousta zajímavostí, protože studovat technické obory je COOL.

Projektový den Prahy 6 byl takovým malým tahákem pro děti z našich základních škol, abychom je motivovali před přijímačkami na střední školy a naživo jim předvedli, v jak zajímavé věci se může přetvořit to, co se nyní dozvídají ve školních lavicích.

Seznámili se se světem architektury, krajinářské architektury a designu, s tím, jak jednotlivé nápady dostávají 3D podobu, prohlédli si experimenty s vodou v největší vodohale. Navštívili dílnu studentského týmu eForce, jehož členové vyvíjejí autonomní elektroformuli a závodí s ní na evropských tratích, studentský univerzitní tým CTU Space Research, zabývající se kosmickými technologiemi a stavěním raket. Měli také možnost si vyzkoušet, jaké to je být pilotem letadla, jak se řídí letový provoz nebo jaké to je být řidičem kamionu. Ve vysokonapěťové hale si poslechli hudbu, kterou dokáže vydávat Teslův transformátor.

„Přeju našim školákům, aby se v rámci projektového dne už pro něco nadchli a šli si pevně za svým cílem,“ říká Mariana Čapková - místostarostka Prahy 6, která stojí u zrodu této nové tradice, společně s lidmi z ČVUT a zástupci Místního akčního plánu vzdělávání.

ČVUT FEL

zdroj: facebook.com/Praha6

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové