Olympiáda v německém jazyce

9. 4. 2022

Dne 6. 4. 2022 se konalo celopražské kolo olympiády v německém jazyce Imrich Perháč z 9.A získal krásné druhé místo. Blahopřejeme a radujeme se z jeho úspěchu. 

 


 

Dne 7. 3. 2022 jsme se s úspěšnými řešiteli školního kola olympiády v německém jazyce zúčastnili kola obvodního, které se konalo na Základní škole Pod Marjánkou. Naši soutěžící byli úspěšní, v obou kategoriích jsme získali umístění na stupních vítězů. 

V kategorii 6. a 7. ročníky získal Tadeáš Rákosník ze 7.A pěkné 3. místo a v kategorii 8. a 9. ročníků zvítězil Imrich Perháč z 9.A  a postupuje do celopražského kola. Máme velikou radost a budeme držet palce!

 Dne 22. 2. 2022 u nás proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, v té mladší  se o první příčky podělilo více soutěžících. 

Kategorie 6. a 7. ročník

1. místo

 • Cupák Šimon 7.B
 • Rákosník Tadeáš 7.A
 • Špalek Filip 7.B


2.místo 

 • Hájková Agáta 7.A
 • Havlová Kristýna 7.A
 • Kadlec Filip 7.A
 • Steinerová Kristýna 6.D


3. místo

 • Malán Richard 6.C
 • Tláskalová Eliška 6. AKategorie 8. a 9. ročník

 • 1. místo Perháč Imrich 9.A
 • 2. místo Mandaus Sebastian 8.A
 • 3. místo Horník Jakub 9.A


Umístěným žákům gratulujeme a všem děkujeme za účast.

 

Mgr. Martina Kučerová

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové