Omlouvání absence - webová aplikace

1. 9. 2023

V letošním roce startujeme elektronické omlouvání absence prostřednictví Bakalářů. Zde naleznete postup, jak správně absenci dítěte prostřednictvím internetových www stránek.

1. https://zsemydestinnove.bakalari.cz/login nebo prostřednictvím webových stránek školy Rodiče/ Žákovská knížka/ Přihlásit

2. Pro přehled absence zvolte "Průběžná absence" .

3. Pro omluvení absence zvolte "KOMENS" a následně "OMLUVENÍ ABSENCE".

4. Vyberte konkrétní datum absence, případně konkrétní hodiny, které je potřeba omluvit (pro tuto možnost je zapotřebí vykliknout políčko "Omluvit celý den".

5. V textu zprávy uveďte důvod absence.

6. Zvolte "ODESLAT".

7. Pro omluvení absence lze zvolit i "KOMENS" a "POSLAT ZPRÁVU" - v tomto případě je nezbytně nutné zvolit typ zprávy "OMLUVENÍ ABSENCE". Poté je postup stejný - viz výše.

8. Odeslanou omluvenku naleznete v "KOMENS" v "ODESLANÉ ZPRÁVY". Červená tečka zmizí ve chvíli, kdy třídní učitel potvrdí přečtení zprávy.