Sportujeme

14. 12. 2023

Žačky sedmého ročníku získaly po vítězství ve finálovém turnaji v přehazované zlaté medaile.

  • V soutěži v aerobicu dosáhla v kategorii osmých tříd Viktorie Hloušková na stříbrnou medaili. 

 

  • Naši nejmenší florbalisté zazářili nejprve v turnaji o postup a následně ani ve finálovém turnaji nenašli přemožitele. Kluci si tak zaslouženě odnesli na krku zlaté medaile. 

 

  • Reprezentanti z řad prvního stupně měli v posledních dnech napilno. Po úspěšném florbalu se nám sice do finále přehazované postoupit nepodařilo, ale v druhém kole školní ligy v miniházené se výběrům opět dařilo. 

 

  • I v letošním roce jsme se zapojili do miniházenkářské ligy, kterou pořádá Český svaz házené. Výběry třetích tříd a čtvrtých - pátých tříd dokázaly v prvním ze tří turnajů zvítězit. 

 

  • V plném proudu jsou florbalové turnaje. Mladší kluci si dokázali dobrým výkonem vybojovat postup do finálového turnaje. Holky ve stejné kategorii na postup nedosáhly. 

 

  • Ve stolním tenise se dařilo výběru mladších chlapců. Ti si vybojovali bronzové medaile.

 

  • V minifotbale se o něco více dařilo mladším klukům, kteří měli na dosah prvenství. Starší kluci předvedli velmi slušný výkon. 

 

  • Postup do krajského finále se podařil i starším klukům v přespolním běhu. V silné pražské konkurenci si ostudu neudělali a byli jen kousek od stupňů vítězů. 

 

  • Veleúspěšné bylo představení v bazénu. Tři ze čtyř výběrů školy dokázaly postoupit do krajského finále, které by se mělo uskutečnit v lednu

 

  • Turnaj v přetahu lanem se konal na ZŠ Věry Čáslavské. Naši chlapci ve třech kategoriích - pátých tříd, sedmých tříd a devátých tříd, se sice neprobojovali na stupně vítězů, ale užili si skvělou atmosféru. O tu se postaralali mimo jiné i dva čeští reprezentanti, kteří svým povzbuzováním a radami zvyšovali úroveň výkonů všech účastníků. Všichni si tak užili turnaj naplno. Po zápasech probíhala slavnostní ceremonie k zahájení Poháru Věry Čáslavské, kterou ozdobila účast starosty Prahy 6 v exhibičním přetahu. 

Kalendář akcí

Sportovní den

13. 6. 2024

Olymp Praha

Sportovní den v rámci dopolední výuky tříd (odpadá odpolední výuka)

Akademie školy

19. 6. 2024

Představení pro rodiče od 16 hod. nebo 18 hod. Vstupenky budou v prodeji na vrátnici školy obou budov od 11. 6. 7.40 – 8 hod. nebo 13.00 – 15.30 hod.

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové