Procvičování na Umimeto.org

24. 9. 2022

K procvičování a učení také využíváme výukový portál Umíme to, kde má škola zaplacenou licenci pro žáky druhého stupně v několika předmětech. Prostředí Umíme to je skvělým nástrojem i pro domácí sebevzdělávání a procvičování. Prvním krokem je registrace.

 

Licence pokrývají počet žáků druhého stupně a vybrané třídy prvního stupně. Žáci prvního stupně, kteří nemají vytvořené třídy, mohou i přesto na portálu Umímeto procvičovat. 

 

Procvičujte a plňte zadané domácí úlohy. Možná vám bude na začátku dělat problémy orientace na webu a přihlášení, ale jistě se velmi rychle rozkoukáte a vše zvládnete. Některé obory lze procvičovat jen v omezené míře (pro ně licence zakoupena není).

 

Jak se zaregistrovat:

  1. Běžte na stránku www.umimeto.org
  2. Vtvořte si účet kliknutím na ikonu v pravém horním rohu (použít lze jakýkoliv email, facebookový nebo google účet)
  3. Po vytvoření účtu klikněte na 'Jsem žák'.
  4. Zadejte kód třídy, který je v drtivé většině případů tvořen názvem třídy a číslem 2022 (např.: 9E202); šesté ročníky a třídy 8.C pak mají za číslem ještě dvojtečku (např.: 6E2022:) 
  5. Poté můžete plnit domácí úlohy a procvičovat podle jednotilivých předmětů (Umíme česky - Čj; Umíme matematiku - M; Umime fakta - Z, Př, D, Ch, výchova ke zdraví;...)

V případě nejasností nebo technických problémů se neváhejte obrátit v Bakalářích na pane učitele Měchuru; případně email matej.mechura@zsemydestinnove.cz

 

 

Vtvořte si účet kliknutím na ikonu v pravém horním rohu.

 

Zvolte "Vytvořit účet"; Registrujte se přes soukromý nebo školní email, můžete využít i registraci přes Google či Facebook

 

Zadejte kód třídy, který je většinou tvořen názvem třídy a číslem 2022, např.: 9E2021; šesté ročníky a třída 8.C pak mají za číslem ještě dvojtečku (např.: 6E2022:) 

Mezi předměty se vybírá v menu v levém horním menu: Umíme česky - Čj; Umíme matematiku - M; Umime fakta - Z, Př, D, Ch, výchova ke zdraví;...

 

 

 

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové