Studijní pobyt v Anglii

16. 4. 2024

Ve dnech 8. - 14. 4. 2024 se 53 žáků šestých tříd zúčastnilo studijního pobytu s výukou anglického jazyka v Maidstone na jihu Anglie. Studenti byli ubytováni v hostinských rodinách a účastnili se školní docházky a poznávacích výletů.

Studijní pobyt začal poněkud adrenalinovou přeplavbou kanálu La Manche, na kterou navazovala prohlídka Dover Castle. Další den byl zahájen výukou v prostorách Mid Kent College. Po ní následoval odpolední výlet do přímořského lázeňského městečka Brighton a do akvária, které se otevřelo již roku 1869 a je tudíž nejstarším akváriem na světě. Další den následovalo městečko Eastbourne a jeho Beachy Head, což je 163 m vysoký křídový útes, nejvyšší na jižním pobřeží, bohužel úplně nevyšlo počasí (mlha), ale i tak se jednalo o zajímavý zážitek. Čtvrtý den žáci mohli zažít majestátnost hradu Leeds, jehož počátek se traduje v roce 1086 a v závěru i návštěvu trestanecké lodi v muzeu v Rochesteru. Poslední den jsme zakončili prohlídkou města Maidstone a návštěvou Hastings včetně pašeráckých jeskyní Smugglers Adventure.

Pro většinu žáků se jednalo o první přímou konfrontaci s cizojazyčným prostředím. Můžeme jen doufat, že možnost poznat život běžných anglických rodin + tamního prostředí je může pozitivně motivovat k dalšímu studiu nejen anglického jazyka.

 

Jaroslav Supek, Soňa Justová, Jitka Bilejová

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové