Studijní pobyt v Anglii

21. 10. 2017

Ve dnech 7. - 13.10. se 49 žáků pátých tříd zúčastnilo studijního pobytu v anglickém městě Worthing.

Vyrazili jsme v sobotu časně ráno a po přejezu Německa, Holandska, Belgie a Francie jsme ve večerních hodinách dorazili do Dunkerque, kde jsme přenocovali. Brzy ráno jsme trajektem cestovali do Anglie. po dvouhodinové plavbě nás již přivítaly bílé útesy Doverské. Strávili jsme příjemný den V Doveru. Navštívili jsme Doverský hrad a podzemní nemocnici. Pak jsme již vyrazili do Worthingu, kde na nás již netrpělivě čekaly naše nové rodiny. Doploledne jsme vždy trávili v anglické škole s lektory a odpoledne jsme si užívali krásné výlety. V pondělí jsme se procházeli po anglickém pobřeží u města Eastbourne, navštívili útesy Seven Sisters, Beachy Head a obdivovali jsme Longmana. V úterý jsme cestovali do města Brighton, kde jsme byli nadšeni mořskými tvory v Sealife. Také se nám moc líbil královský palác. Ve středu jsme navštívili hrad Arundel s krásnými zahradami a městečko Chichester s překrásnou katedrálou. Poslední den jsme prožili v městečku Worthing, užili si posledních nákupů ale hlavně dýchali mořský vzduch a nasbírali spoustu kamínků a mušlí. Po cestě domů jsme ještě navštívili pašerácké jeskyně ve městě Hastings. Cesta trajektem i zpáteční cesta rychle uběhly a v pátek v poledne jsme se již vítali se svými rodinami. Přesto že nám moc nepřálo počasí, užili jsme si pravého anglického deště a větru,tak se nám pobyt v Anglii líbil a budeme dlouho vzpomínat.

více fotek zde

B.Voráčková

Kalendář akcí

Jarní prázdniny

1. 3. 2021 - 5. 3. 2021

Školní jídelna a školní družina mimo provoz; mateřská škola v omezeném provozu v budově Českomalínská.

Ve čtvrtek 18. 3. 2021 proběhne od 11:00 do 12:00 hodin videokonference s vedením školy, kde bude možné získat doplňující informace o provozu mateřské školy a odpovědi na dotazy k zápisu do MŠ.  Schůzka bude vytvořena pomocí programu Microsoft Teams a vstoupíte do ní prostřednictvím odkazu (viz níže) 

Zápis do školky

4. 5. 2021

Zápis proběhne 4. května 2021 od  13 - 17 hodin. Dokumenty a kritéria budou postupně zveřejněny.

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové