Pošli aktovku dál!

30. 9. 2021

Lehce ošoupané učebnice pro odrostlejší žáky, pro ty mladší psací či výtvarné potřeby, penál či aktovka. Radnice městských částí letos opět rozjíždějí sbírky školních potřeb.

„Kdo již aktovku či jinou školní potřebu nepotřebuje, odevzdá ji u nás. Ten, kdo by ji naopak využil, si ji zase může bezplatně vyzvednout. Snažíme se tímto způsobem ulehčit rodičům ohledně pořizování pomůcek, hlavně aktovek, na nový školní rok. Akce vychází ze zkušeností snad každého rodiče, jemuž je líto vyhodit nebo roky doma schovávat zachovalou aktovku, kterou jejich dítě již nevyužije,“ říká radní Prahy 6 pro sociální politiku Marián Hošek.

Pomůcky je možné až do konce září nosit na radnici v úřední dny, tedy v pondělí a ve středu od 9 do 18 hodin, přímo do kanceláře radního Hoška. Jeho dveře mají číslo 404. Ve stejných termínech si také rodiče mohou darované aktovky a školní pomůcky pro své děti vyzvednout. Praha 6 sbírku pořádá již potřetí.

„Minulý rok jsme tímto způsobem vybrali přibližně sto kusů aktovek a také desítky různých školních pomůcek. Třetinu z vybraných aktovek si vyzvedli občané, zbytek byl darován potřebným rodinám a dobročinným organizacím,“ pochvaluje si Hošek.

článek z Metro.cz

 

  • Pokud byste neměli cestu kolem radnice, můžete aktovky a školní pomůcky zanechat v kanceláři zástupců ředitele v přízemí školy, nebo v kabinetu tělesné výchovy u pana učitele Měchury

 

Pošli aktovku dál - facebookové stránky zde

TV Praha 6 - reportáž zde

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové