O mateřské škole

Vážení rodiče,

• v době letních prázdnin bude prodloužen běžný provoz MŠ pro přihlášené děti od 1. – 10. 7. 2020
  • od 11. 7. – 31. 8. 2020 bude provoz v MŠ uzavřen
  • z důvodu malého počtu přihlášených dětí je zrušen letní městský tábor

Vážení rodiče,

chtěli bychom Vás informovat o dalších událostech, které teď nastávají vzhledem k tomu, že je mateřská škola uzavřena.

1/ Školné - žádáme Vás, pozastavte paltbu za měsíc DUBEN. Zároveň Vám bude v měsíci dubnu na Váš účet vrácena poměrná část za měsíc březen od uzavření MŠ.

2/ Stravné - žádáme Vás pozastavte platbu za DUBEN. Na konci školního roku proběhne souhrnné vyúčtování stravného za šk.r.2019/20.

Děkujeme za spolupráci.

Mgr. Ota Bažant, ředitel ZŠ a MŠ Emy Destinnové

• Provozní doba je od  7:00 do 17:00 hodin.
  • Příchod dětí do MŠ nejpozději do 8:30 hodin.
  • Odchod dětí z prostor MŠ nejpozději do 17:00 hodin.

• Věkové složení  tříd je heterogenní.
  • Stravování je zajištěno dovozem jídla ze školní kuchyně do každé třídy.
  • Třídy jsou moderně vybaveny s dostatečným množstvím her, edukačních materiálů a velkým přínosem je možnost výuky prostřednictvím interaktivních tabulí.
  • K pobytu venku slouží dvě oplocené zahrady s herními prvky a pískovištěm, k dispozici máme i velké  školní hřiště s umělým povrchem.
  • Úzce spolupracujeme s odborníky – logoped, psycholog.
  • Školka zabezpečuje komplexní předškolní vzdělávání  dle školního vzdělávacího plánu, který je v souladu s RVP (Rámcově vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání).
  • Naší prioritou je plně zajistit odbornou kvalifikovanou péči o děti prostřednictvím širokého spektra aktivit a vytvořit tak dětem příjemné, rodinné prostředí, do kterého se vždy budou těšit.
  • V průběhu školního roku připravujeme pro děti nejrůznější akce – karneval, slet čarodějnic, spinkání ve školce, oslavy narozenin dětí, návštěvy divadel  a muzeí, výlety, sportovní akce a projektové dny, apod.
  • Dále dětem nabízíme i řadu dalších aktivit, např. zájmové kroužky, dílničky s rodiči, kurz plavání, školku v přírodě, apod.

Bližší informace najdete v odkazech u každé třídy.

Režim dne:

Organizace dne je přizpůsobena věku dětí a jejich zájmům. Pružně reaguje na aktuální klimatické podmínky a individuální potřeby dětí.

07,00 – 08,45 Příchod dětí, zájmové činnosti, volné hry, individuální práce dětí

08,45 – 09,00 Pohybové aktivity, ranní cvičení, komunitní kroužek

09,00 – 09,15 Hygiena, svačina

09,15 – 09,45 Didaktické, výchovné  celky ve formě řízených i spontálnních činností

09,45 – 11,45 Příprava na pobyt venku, pobyt venku

11,45 – 12,15 Oběd, hygiena

12,15 – 12,30 Vyzvedávání dětí po obědě, příprava na odpočinek

12,30 – 14,15 Odpočinek

14,15 – 14,45 Hygiena, svačina, odpolední zájmová činnost

14,45 – 17,00 Volné hry, odchod dětí domů

Náš pedagogický tým uznává motto Prof. Zdeňka Matějčka:

,,Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými."

• Letní provoz zde
  • Dokumenty a formuláře týkající mateřské školy jsou ke stažení zde

Třídní schůzka 1. ročníku pro školní rok 2020/2021 proběhne od 16 hod. v kmenových třídách s třídní učitelkou. (Českomalínská 35)