Sport

  • výuka v hodinách tělesné výchovy
  • sportovní kurzy: 1. stupeň – plavání, bruslení, 2. stupeň – lyžařský kurz
  • účast na sportovních soutěžích, např. fotbal, volejbal, nohejbal, vybíjená, házená, softbal, basketbal, futsal, přehazovaná, florbal, stolní tenis, plavání, atletický čtyřboj, přetah lanem (poháry, diplomy a jiná ocenění, která získali, si můžete prohlédnout ve vitrínách v přízemí hlavní budovy školy)
  • zájmové sportovní kroužky
  • celoškolní sportovní den na stadiónu

Tělocvičny, hřiště a jiné prostory pro sport

Škola má k dispozici dvě tělocvičny, taneční sál, venkovní víceúčelové hřiště s umělým povrchem, školní pozemek se zahradou, antukovým hřištěm a herními prvky.

Vybavení kabinetu tělesné výchovy v hlavní budově školy umožňuje výuku těchto sportů: gymnastika, atletika, fotbal, florbal, volejbal, házená, miniházená,  přehazovaná, softbal, stolní tenis, líný tenis, basketbal, badminton, ringo, hokej, frisbee.

Tělocvična v Českomalínské ulici je vybavena žíněnkami, lavičkami, košem na basketbal, ribstoly a je uzpůsobena i pro výuku baletu a tanců. Na stěně jsou zrcadla a baletní tyče, trvale je zde klavír. Výuku tělesné výchovy zpestřují různé míče a nářadí na sestavení překážkové dráhy, oblíbené jsou barevné kužely, tyče, kroužky a stopy.

 

 

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové