Sport

 

Pohár Věry Čáslavské 

Prestižní turnaj s dlouholetou tradicí hostí dvacítku škol Prahy 6 a 17. Fotbal, volejbal, nohejbal, vybíjená, házená, softball, basketbal, futsal, přehazovaná, florbal, stolní tenis, plavání, atletický čtyřboj, přetah lanem, to je část z pětadvaceti různých sportů. S přihlédnutím k různým kategoriím se dostáváme k počtu šedesáti sportovních akcí za rok. Všech těchto soutěží se snažíme účastnit, děti tak mají velmi širokou škálu pro uplatnění jejich talentu. Dlouhodobě patříme mezi elitu, za posledních deset let jsme se devětkrát umístili na stupních vítězů. Pohár Věry Čáslavské doplňují ještě čtyři turnaje žáků nižšího stupně v školní lize v miniházené, kde si naše výběry vedou také na výbornou. 

 

Výuka v hodinách tělesné výchovy

Klasická výuka je doplněna na 1. stupni výukou plavání a bruslení. Den na bruslích si užijí během roku i žáci druhého stupně. Pro ty je v sedmé třídě organizován lyžařský kurz v Peci pod Sněžkou. Výběrově se dá zúčastnit vodáckého výletu na Vltavě. Žákům jsou nabízeny i zájmové sportovnví kroužky fotbalu, florbalu, horolezení. Ke konci školního roku je uspořádán velký atletický den pro všechny žáky školy. 

 

Tělocvičny, hřiště a jiné prostory pro sport

Škola má k dispozici dvě tělocvičny, taneční sál, venkovní víceúčelové hřiště s umělým povrchem. Vybavení kabinetu tělesné výchovy v hlavní budově školy umožňuje výuku širokého spektra sportovních aktivit. Tělocvična v Českomalínské ulici je vybavena žíněnkami, lavičkami, košem na basketbal, ribstoly a je uzpůsobena i pro výuku baletu a tanců. Na stěně jsou zrcadla a baletní tyče. Výuku tělesné výchovy zpestřují různé míče a nářadí na sestavení překážkové dráhy, oblíbené jsou barevné kužely, tyče, kroužky a stopy. V posledních letech mají žáci výuku spestřenou díky projektu Trenéři do škol. 

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové